Su Paluknio bendruomene pasidalinta gaisrų prevencijos ir civilinės saugos žiniomis

0
Su Paluknio bendruomene pasidalinta gaisrų prevencijos ir civilinės saugos žiniomis
Share

2024-04-29

Balandžio 25 d. Paluknio seniūnijoje vietos bendruomenei buvo surengti civilinės saugos ir gaisrų prevencijos mokymai. Juos vedė Trakų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos vyresnioji specialistė Viktorija Aleknavičienė ir Trakų rajono savivaldybės administracijos patarėja Valentina Naudžiūnienė.

Lietuvoje vis daugiau dėmesio skiriama gaisrų prevencijai. Bet vis dar pasitaiko atvejų, kai per gaisrą nukenčia žmonės. Gaisro kilimo aplinkybės būna įvairios – nuo žolės deginimo iki neatsargaus rūkymo, neatsargaus elgesio su ugnimi ir kt. Siekiant išvengti gaisrų ir jų padarinių bei išvengti aplinkybių, dėl kurių jie gali kilti, bei siekiant supažindinti visuomenę su pasirengimu ekstremaliosioms situacijoms, Paluknio seniūnijoje gyventojams buvo surengti civilinės saugos ir gaisrų prevencijos mokymai.

Renginio metu gyventojams buvo paaiškinta, kaip išvengti gaisrų ir kaip elgtis jiems kilus, priminta apie autonominių dūmų detektorių įrengimo būstuose svarbą, suteiktos konsultacijos ir praktiniai patarimai saugios aplinkos ir saugaus būsto klausimais. Gyventojai taip pat galėjo apžiūrėti išgyvenimo krepšį, buvo priminta skubiosios pagalbos tarnybų ryšio numerio 112 paskirtis, dalijami lankstinukai.

Mokymų metu gyventojai supažindinti ir su civilinės saugos pagrindais, gyventojų perspėjimu,  evakavimu, šeimos planu. Jiems taip pat paaiškinta, kur rasti artimiausius kolektyvinės apsaugos statinius ir priedangas.