Civilinės saugos pratybose spręsti šilumos tiekimo klausimai ekstremalios situacijos metu

0
Civilinės saugos pratybose spręsti šilumos tiekimo klausimai ekstremalios situacijos metu
Share

Energetikos ministerijos organizuotose valstybinio lygio civilinės saugos stalo  pratybose šešių didžiųjų šalies miestų savivaldybių administracijų ir šilumos tiekimo bendrovių atstovai, atsižvelgdami į  pratybas organizuojančio institucijos parengtą elektros energijos tiekimo sutrikimų scenarijų,  modeliavo veiklos tęstinumą užtikrinančius veiksmus ir vertino tam reikalingas ir šilumos tiekėjų sukauptas priemones. Tokio pobūdžio pratybos organizuotos pirmą kartą. 

„Dalis savivaldybių ir centrinio šildymo tiekėjų jau yra investavę, patobulinę savo sistemas  ir atlikę reikalingus sprendinius, kad šiluma būtų tiekiama ir būtų užtikrintas veiklos tęstinumas ekstremaliose situacijose. Pavyzdžiui,  nutrūkus elektros energijos tiekimui. Informacijos sklaida ir pasidalinimas gerąja praktika stalo pratybų metu leidžia  sklandžiau ir sparčiau pasiruošti nenumatytoms situacijoms“, – sakė energetikos viceministrė Inga Žilienė. 

Pagal pratybų scenarijų, įmonės ir savivaldybių atstovai pristatė savo veiksmus sutrikus arba visiškai nutrukus elektros energijos tiekimui,  taip pat  normalizuojant paslaugų teikimą atnaujinus elektros energijos tiekimą.  

Pratybų tikslą – pagerinti savivaldybių administracijų ir šilumos tiekėjų pasirengimą užtikrinti šilumos sektoriaus veiklos tęstinumą elektros energijos tiekimo sutrikimų ir (ar) gedimų arba
visiško nutraukimo atveju. 

Pasak pratybas organizavusio Energetikos ministerijos parengties pareigūno Rimanto Šiko, modeliuodami pratybų situacijas ir aptardami veiksmus galėjome nustatyti kylančius iššūkius, pasidalinti skirtingomis miestų patirtimis ir  įsivertinti, kurios ekstremaliųjų situacijų prevencijos priemonių ir ekstremaliųjų situacijos valdymo planuose numatytos priemonės ir veiksmai būtų efektyviausi konkrečioje pratybų scenarijuje numatytoje situacijoje.

Pratybose dalyvavo Nacionalinis krizių valdymo centras, , Valstybinė energetikos reguliavimo taryba, Lietuvos šilumos tiekėjų asociacija, AB „Vilniaus šilumos tinklai“, AB „Kauno energija“, AB „Klaipėdos energija“, AB „Šiaulių energija“, AB „Panevėžio energija“, UAB „Alytaus šilumos tinklai“, Vilniaus miesto savivaldybės administracija, Kauno miesto savivaldybės administracija, Klaipėdos miesto savivaldybės administracija, Šiaulių miesto savivaldybės administracija, Panevėžio miesto  savivaldybės administracija, Alytaus miesto savivaldybės administracija, AB „LITGRID“ ir  AB „Energijos skirstymo operatorius“.

Pratybų stebėjo ir vertino Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento, Sveikatos apsaugos ir Krašto apsaugos ministerijų, Lietuvos savivaldybių asociacijos atstovai.  

Energetikos ministerija bendradarbiaudama su  Lietuvos savivaldybių asociacija siūlys savivaldybių administracijoms analogiškas pratybas organizuoti kiekvienoje savivaldybėje apjungiant ne tik šilumos tiekimo, bet ir kitus sektorius (vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo, sveikatos priežiūros, švietimo, socialinės apsaugos ar pan.).