Su Moldovos delegacija pasidalyta gerąja Lietuvos patirtimi energetikos sektoriuje

0
Su Moldovos delegacija pasidalyta gerąja Lietuvos patirtimi energetikos sektoriuje
Share

Energetikos viceministrė Daiva Garbaliauskaitė susitiko su Moldovos energetikos viceministre Carolina Novac ir pristatė Lietuvos tikslus bei pasiekimus atsinaujinančių energijos išteklių, biodujų ir vandenilio srityse.

„Ilgą laiką Lietuva buvo priklausoma nuo iškastinio kuro ir elektros energijos importo. Tik per pastaruosius kelerius metus atsinaujinančių energijos išteklių plėtra įgavo naują pagreitį. Šiais metais įrengtoji atsinaujinančių energijos išteklių galia išaugo daugiau nei 3 kartus ir dabar viršija 2 GW. Ateičiai esame išsikėlę ambicingus strateginius tikslus – iki 2050 m. norime būti energetiškai nepriklausomi ir savarankiški“, – susitikimo metu sakė D. Garbaliauskaitė.

Atsinaujinančių energijos išteklių plėtra labai svarbi, norint pasiekti Lietuvos vandenilio viziją iki 2050 m. Pagal šią viziją Lietuva turėtų pasigaminti pakankamai vandenilio savo poreikiams patenkinti, o perteklinius energijos produktus eksportuos į kitas šalis, naudodama didžiulius vietinės žaliosios elektros energijos kiekius.

Moldovos delegacija taip pat domėjosi Lietuvos patirtimi diegiant energijos vartojimo efektyvumo priemones. Energijos vartojimo efektyvumo didinimas yra Moldovos Vyriausybės prioritetas ir svarbi dalis Moldovos kelio į energetinę nepriklausomybę.

Moldovos Energetikos ministerija buvo įkurta 2023 m. vasarį, kurios pagrindinis veiklos tikslas – šalies energetinė nepriklausomybė.