Stovyklautojams – apie saugų elgesį prie vandens

0
Stovyklautojams – apie saugų elgesį prie vandens
Share

2024-07-02

Druskininkų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnai, bendradarbiaudami su Druskininkų greitosios medicinos pagalbos darbuotojais, susitiko su vasaros stovyklos „Vasaros taku 2“ stovyklautojais ir prie Druskininkų miesto „Vijūnėlės“ tvenkinio surengė saugaus elgesio prie vandens pamoką.

Ugniagesiai gelbėtojai praktiškai parodė, kaip yra gelbėjamas skęstantysis, kokie pirminiai reagavimo veiksmai būtini pamačius skęstantį žmogų. Jie vaikus supažindino su svarbiausiomis saugaus elgesio prie vandens telkinių taisyklėmis,  priminė jiems, kad negalima maudytis vieniems be suaugusiųjų priežiūros, nežinomose vietose, paaiškino, kodėl negalima šokinėti nuo tiltelių, maudytis tik pavalgius ar perkaitus saulėje.

Ugniagesiai vaikams sakė, jog bet kokiame vandens telkinyje galima nuskęsti, o susiklosčius nepalankioms aplinkybėms skęsta ne tik nemokantys plaukti, bet ir puikūs plaukikai. Tad norint  išvengti nelaimių prie vandens telkinių būtina laikytis saugaus elgesio taisyklių.

Druskininkų greitosios medicinos pagalbos darbuotojai vaikams parodė, kaip teisingai suteikti pirmąją pagalbą praradusiam sąmonę, kaip gaivinti skęstantįjį, jei burnoje yra svetimkūnis ar įtariama stuburo trauma, kaip naudoti defibriliatorių ir kt.

Ugniagesiai gelbėtojai prašo visuomenės būti sąmoningos, nenumoti ranka į patarimus ir laikytis pagrindinių saugaus elgesio prie vandens taisyklių. Saugokite savo ir savo artimųjų gyvybes, nepalikite vaikų vienų vandenyje!