Stiprinamas gyventojų pasirengimas ekstremaliosioms situacijoms

0
Stiprinamas gyventojų pasirengimas ekstremaliosioms situacijoms
Share

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas, įgyvendindamas Vidaus reikalų ministerijos inicijuotą informacinę civilinės saugos kampaniją „Esame komanda – turime planą“ ir siekdamas stiprinti gyventojų pasirengimą ekstremaliosioms situacijoms, visus metus aktyviai bendravo su įvairiomis šalies bendruomenėmis.

2023 m. gegužės 10 d. buvo pasirašyta Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos ir Lietuvos vietos bendruomenių organizacijų sąjungos sutartis, pagal kurią Departamento civilinės saugos specialistai visose 60 savivaldybių surengė civilinės saugos mokymus bendruomenių lyderiams.  Juose dalyvavo 1 941 savivaldybės darbuotojas, tarp kurių buvo ir seniūnų, ir seniūnaičių. Iš jų 118 bendruomenės lyderių šiuos mokymus išklausė nuotoliniu būdu.

2023 m. rugsėjo 13 d. trišalę sutartį sudarė Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerija, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas prie Vidaus reikalų ministerijos ir Lietuvos vyskupų konferencija. 2023 m. Departamento bei Lietuvos savivaldybių parengties pareigūnai aktualius bendruomenėms pasirengimo galimoms grėsmėms klausimus kartu su dvasininkais aptarė visose 7-iose Lietuvos vyskupijose ir arkivyskupijose (Šiaulių, Panevėžio, Telšių, Vilkaviškio ir Kaišiadorių vyskupijose, Vilniaus ir Kauno arkivyskupijose).

Šiuose susitikimuose dalyvavo  328  šalies dvasininkai. Susitikimo metu dvasininkai buvo supažindinti su civilinės saugos veikla, gyventojų perspėjimu susidarius ekstremaliosioms situacijoms, išvykimo krepšiu. Taip pat buvo aptartos galimybės pritaikyti bažnyčių pastatus priedangoms ir perspėjimo sirenoms įrengti.

Taip pat planuojama aplankyti ir visas 735 bažnyčias. Iki šių metų gegužės 30 d. aplankytos 28 bažnyčios. Vilniaus priešgaisrinės gelbėjimo valdybos (PGV) civilinės saugos specialistai surengė dvejus mokymus, Kauno PGV – 4 mokymus, Klaipėdos ir Šiaulių PGV – po 10 mokymų, Panevėžio PGV – 2 mokymus parapijų tikintiesiems.

Bažnyčiose, dažniausiai po šv. Mišių, surengtus mokymus išklausė 2814 šalies tikinčiųjų.

2024 m. sausio 17 d. pasirašyta trišalė sutartis tarp Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie Vidaus reikalų ministerijos ir Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugijos. Šiemet surengti treji civilinės saugos mokymai Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugijos (LRKD) savanoriams, juose parengti 178 savanoriai. Su jais kalbėta, kaip reikėtų rengtis ekstremaliosioms situacijoms ir kaip elgtis jų metu  Birželio 4 d. vyksta dar vieni mokymai, kuriuose dalyvauja apie 20 LRKD darbuotojų.

Balandžio 17 d. trišalę sutartį pasirašė Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerija, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas prie Vidaus reikalų ministerijos ir Senjorų organizacija (Nacionalinė trečiojo amžiaus universitetų asociacija, Lietuvos pagyvenusių žmonių asociacija, Nacionalinė Bočių bendrijų asociacija, visuomeninė organizacija „Senjorų pasaulis“).

Šiuo metu rengiama Senjorų organizacijų krizių valdymo ir civilinės saugos mokymo programa. Ji turėtų būti parengta iki liepos 1 d. Šiuo metu senjorams siūloma įsitraukti į LRKD veiklas, jungiantis prie LRK senjorų klubų, dalyvaujant LRK edukacinėse civilinės saugos ekskursijose.