Socialiniai darbuotojai bus pasirengę padėti ekstremaliųjų situacijų metu

0
Socialiniai darbuotojai bus pasirengę padėti ekstremaliųjų situacijų metu
Share

2024-04-26

Kovo – balandžio mėnesiais Kauno priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Civilinės saugos skyriaus specialistai surengė civilinės saugos mokymus Marijampolės apskrities ir Jurbarko rajono savivaldybių socialiniams darbuotojams ir jų padėjėjams. Mokymuose dalyvavo 360 socialinių darbuotojų, kurie teikia pagalbą senyvo amžiaus žmonėms ir asmenims, turintiems negalią, atvykdami į jų namus.

Šių mokymų metu buvo pasidalinta žiniomis, kaip elgtis įvykus ekstremaliajai situacijai, ką daryti išgirdus perspėjimo sireną, ir kaip pasiruošti galimoms nelaimėms bei grėsmėms, išgyventi 72 valandas, kodėl būtina sudaryti šeimos planą ir turėti savo komandą, kokių atsargų reikia turėti, kaip apsisaugoti nelaimės atveju kolektyvinės apsaugos statiniuose, priedangose, taip pat pateikta patarimų, kaip savo gyvenamojo namo rūsyje įsirengti priedangą.

Kursų dalyviams pademonstruotas išvykimo krepšys padėtų išgyventi nelaimės metu. Taip pat vienas iš šių mokymo tikslų buvo suteikti darbuotojams žinių, kaip reikėtų pasirengti nelaimėms vyresnio amžiaus žmonėms ir asmenims, turintiems įvairių negalių, kaip būtų galima organizuoti pagalbos teikimą jiems, kaip reikėtų pasirengti ekstremaliosioms situacijoms, kokios būtinos priemonės ir daiktai turėtų atsirasti jų išgyvenimo krepšyje, akcentuojant būtinus daiktus, kuriuos į krepšį turėtų įsidėti asmenys, turintys judėjimo, klausos, regėjimo, intelekto ar psichosocialinę negalią, kalbos ar kalbėjimo, raidos sutrikimų ar kompleksinę negalią.