Savaitgalį siautėjo ne tik vėjai, bet ir ugnis

0
Savaitgalį siautėjo ne tik vėjai, bet ir ugnis
Share

Per praėjusias 3 paras šalies ugniagesiai gelbėtojai vyko gesinti 91 gaisro ir atliko 192 gelbėjimo darbus, iš jų 85 kartus vyko šalinti ant važiuojamosios kelio dalies, automobilių ir pastatų nuvirtusių medžių. Gaisrų metu vienas žmogus žuvo, keturi buvo traumuoti.

Šeštadienį, 17.44 val., buvo gautas pranešimas, kad Vilniaus rajone, Mickūnų seniūnijoje, Paliuliškių kaime, atvira liepsna dega medinio gyvenamojo namo stogas. Atvykus ugniagesiams, trijose pastato dalyse stogas ir perdanga buvo įgriuvę, degė namo vidus. Dėl patirtų nudegimų vieną vyrą greitosios pagalbos medikai išvežė į ligoninę, o kito apdegusio vyro kūną ugniagesiai rado šiukšlėmis užverstame kambaryje.

Sekmadienį paryčiais, 4.15 val., Šilutės rajone, Rusnėje, bandant užkurti dujinę viryklę automobiliniame namelyje, pliūptelėjo liepsnos. Vyras nukentėjo nešdamas dujų balioną į lauką. Atvykę greitosios pagalbos medikai jį išvežė į ligoninę. Gaisro metu automobiliniame namelyje apdegė spintelė, apsilydė plastikinės lubos.

13.08 val. Vilniaus rajone, Zujūnų seniūnijoje, Buivydiškių kaime, iš mūrinio ūkinio pastato veržėsi dūmai. Gaisro metu išdegė viduje įrengta gyvenamoji patalpa. Dėl apsinuodijimo dūmais į ligoninę buvo išvežtas vyras ir moteris. Dūmų detektoriaus pastate nebuvo.

Penktadienį, 18.19 val., Raseinių rajone, Gabšių kaime, gaisras kilo gyvenamojo namo rūsyje. Iš namo ugniagesiai išvedė žmogų ir perdavė greitosios pagalbos medikams. Po apžiūros į gydymo įstaigą medikai jo nevežė. Gaisro metu apdegė durys ir elektros instaliacija, aprūko rūsyje esanti katilinės patalpa. Dūmų detektorius name buvo įrengtas.

Tos pačios dienos rytą Vilniuje, Pavilnio Sodų 20-ojoje gatvėje, atvira liepsna degė gyvenamojo namo vidus. Gaisro metu išdegė patalpos pirmajame aukšte, dalis medinės perdangos ir grindų, apdegė mansardos aukšto patalpos, buvo nuardyta apie 15 kv. m stogo. Ugniagesiai išnešė dujų balioną. Dūmų detektorių name nebuvo.

Apie 20 val. Vilniaus rajone, Juodšilių seniūnijoje, Miškinių kaime, iš po gyvenamojo namo stogo veržėsi dūmai. Gaisro metu buvo nuardyta apie 40 kv. m stogo dangos, apdegė dalis stogo šiltinamosios medžiagos. Dūmų detektorius name buvo įrengtas.

23.25 val. Šiauliuose, Berželio Sodų 7-ojoje gatvėje, degė gyvenamojo namo palėpė. Gaisro metu sudegė apie 8 kv. m stogo konstrukcijų, buvo nuardyti dar 8 kv. m stogo dangos. Dūmų detektorius name buvo įrengtas.

Sekmadienį, 4.18 val., Šiaulių rajone, Kužių seniūnijoje, Lukšių kaime, liepsnojo gyvenamasis namas. Gaisro metu išdegė jo vidus, apdegė stogas. Ugniagesiai išsaugojo už 2 m stovintį ūkinį pastatą.

14.27 val. Prienų rajone, Liepaloto kaime, atvira liepsna degė medinis ūkinis pastatas. Gaisro metu sudegė ir pastatas, ir jame buvę daiktai, 4 t šieno, malkos bei prie pastato priblokuota malkinė. Ugniagesiai išsaugojo už 7 m stovintį kitą ūkinį pastatą, už 10 m esantį namą, pavėsinę ir lauko virtuvę.

14.33 val. Anykščių rajone, Svėdasų seniūnijoje, Aulelių kaime, liepsnojo medinis garažas. Gaisro metu sudegė ir garažas, ir jame buvę automobilis „Audi A3“ bei motociklas „Yamaha“, apdegė prie gyvenamojo namo priblokuota pavėsinė. Ugniagesiai nuo liepsnų apsaugojo gyvenamąjį namą.

20.16 val. iš policijos buvo gautas pranešimas, kad Raseinių rajone, Lenkelių kaime, vandens telkinyje nuskendo žmogus. Jis buvo surastas už 5 m nuo kranto. Ugniagesiai ištraukė žmogaus kūną.