Savaitgalį Lietuvoje bus sustiprintas viešasis saugumas

0
Savaitgalį Lietuvoje bus sustiprintas viešasis saugumas
Share

2024-03-15

Šį savaitgalį Lietuvoje bus sustiprintas viešasis saugumas Rusijai organizuojant prezidento rinkimus. Siekiant išvengti galimų konfliktų ar provokacijų, policija skirs ypatingą dėmesį viešosios tvarkos užtikrinimui.

Policijos ir pasienio pareigūnai yra pasiruošę atlikti asmenų patikrą, gavus išankstinės informacijos ar nustačius galimas rizikas. Panašios priemonės bus taikomos visose Baltijos šalyse. Taip pat dėl teisėto buvimo Lietuvoje pagrindų bus vykdomos patikros.

„Mūsų tarnybos glaudžiai bendradarbiauja su Latvijos ir Estijos kolegomis, palaiko nuolatinį ryšį, dalinasi informacija ir koordinuoja veiksmus. Esame pasiruošę užtikrinti viešąją rimtį ir visuomenės saugumą“, – teigia vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė.

Panemunės ir Kybartų pasienio kontrolės punktuose su Kaliningrado sritimi yra numatytos papildomos pasieniečių pajėgos, kurios prireikus galėtų padėti užtikrinti sklandų darbą ir reaguoti į galimus incidentus. Rusijos pusėje įrengti mobilūs balsavimo punktai, kuriuose galės balsuoti Lietuvoje gyvenantys Rusijos piliečiai.

Latvijoje šį savaitgalį bus atliekama pasienio procedūra, kurios metu pasieniečiai tikrins balsuoti einančių Rusijos piliečių teisinę padėtį.