Savaitgalį gelbėjimo darbų buvo dvigubai daugiau nei gaisrų

0
Savaitgalį gelbėjimo darbų buvo dvigubai daugiau nei gaisrų
Share

Per praėjusias 3 paras šalies ugniagesiai gelbėtojai vyko gesinti 56 gaisrų ir atliko 109 gelbėjimo darbus. Žūčių gaisruose ir šį savaitgalį  išvengta, o traumų patyrė 3 žmonės. Penktadienį, 13.19 val., Šiaulių ugniagesiai buvo iškviesti į Ragainės gatvę. Gyvenamajame name ant viryklės svilo puodas. Gyventoja jį gesino vandeniu ir apdegė rankas.

15.58 val. Panevėžyje, Dariaus ir Girėno gatvėje, daugiabučiame gyvenamajame name iš rūsio veržėsi dūmai. Atvykus ugniagesiams, liepsnos nesimatė. Iki atvykstant ugniagesiams iš rūsio išėjo vyras. Jį greitosios pagalbos medikai tolesnei apžiūrai išvežė į ligoninę. Gaisro metu sandėliuke apdegė dalis lentynos ir ant jos buvusi tekstilė. Butai ir laiptinė nenukentėjo.

23.09 val. buvo gautas pranešimas, kad Klaipėdoje, Šilutės plente, gaisras kilo garažų kooperatyve. Atvykus ugniagesiams gelbėtojams,  atvira liepsna degė metalinis garažas ir jo viduje sukrauti namų apyvokos daiktai. Ugniagesiai išnešė 2 dujų balionus. Garažo savininką dar iki atvykstant ugniagesiams greitosios pagalbos medikai išvežė į ligoninę. Gaisro metu išdegė garažo vidus, sudegė viduje esantys daiktai.

Sekmadienį, 03.49 val., gaisras kilo Ukmergėje, Vytauto gatvėje esančiame daugiabučiame gyvenamajame name. Pirmajame aukšte atvira liepsna degė dviejų kambarių butas. Gaisro metu išdegė kambarys ir jame buvę namų apyvokos daiktai, aprūko butas. Dūmų detektoriaus bute nebuvo. 

05.49 val. dar vienas gaisras daugiabučiame gyvenamajame name kilo Lazdijuose, Gustaičio gatvėje. Atvykus ugniagesiams gelbėtojams, buto virtuvėje degė buitinė technika – šaldytuvas ir mikrobangų krosnelė. Gaisro metu apdegė šaldytuvas, mikrobangų krosnelė, siena, aprūko visas butas. Buto gyventojas prisikvėpavo dūmų, jį vietoje apžiūrėjo medikai. Medikų pagalbos prireikė dar vienai moteriai, kuri patyrė stresą. Gaisro metu 8 kitų butų gyventojai buvo išvesti į lauką. Namuose dūmų detektoriaus nebuvo.

Penktadienį, 10.26 val., pranešta, kad Klaipėdoje, I. Simonaitytės gatvėje,  užsikirtus automobilio spynai, jo viduje liko 4 metų vaikas. Atvykę ugniagesiai gelbėtojai rankomis atidarė automobilio durelių langą ir, iš užvedimo spynelės ištraukę raktą, jį atrakino.

23.26 val. Telšiuose, Ežero gatvėje, daugiabučio lifte įstrigo du  žmonės. Jie negalėjo prisiskambinti avarinei liftų tarnybai, tad jiems į pagalbą atskubėjo ugniagesiai gelbėtojai ir atsarginiu raktu atidarė lifto duris.

Šeštadienį, 05.17 val.,  Kaune, Vokiečių gatvėje, ugniagesiai gelbėtojai, naudodami  kopėčias ir virvę, iš 3 m gylio lietaus kanalizacijos šulinio iškėlė katiną ir perdavė jį savininkei.

13.45 val. gautas pranešimas, kad Biržų rajone, Vabalninko seniūnijoje,  Purvų I kaime,  į apleistos sodybos šulinį įkrito šernas. Ugniagesiai šerną iškėlė iš šulinio. Gyvūnas perduotas medžiotojams.

Šeštadienį vakare ir sekmadienio naktį siautėjęs vėjas pridarė nemažai darbo ugniagesiams gelbėtojams. Jie 21 kartą vyko šalinti ant važiuojamosios kelio dalies nuvirtusių medžių. Daugiausia tokių darbų atlikta Vilniaus apskrityje – 15, Kauno ir Telšių apskrityse – po 2, Tauragės ir Utenos apskrityse – po 1 kartą.

Šeštadienį, 19.33 val., buvo gautas pranešimas, kad Trakų rajone, kelio atkarpoje tarp Žvėryno ir Pakrempės kaimų, ant važiuojamosios kelio dalies po audros privirtę daug medžių. Ugniagesiai gelbėtojai nuo kelio patraukė 24 nuvirtusius medžius.

Apie 22 val. pranešta, kad Vilniaus rajone, Pagirių seniūnijoje, Tarnėnų kaime, Tvenkinio ir Vlado Sipaičio gatvėse, nuvirto apie 20 medžių. Ugniagesiai juos supjaustė ir pašalino nuo važiuojamosios kelio dalies.

Sekmadienį, 8.45 val., buvo pranešta, kad tame pačiame Tarnėnų kaime, Vlado Sipaičio gatvėje, ant važiuojamosios kelio dalies, nuvirto dar 10 medžių. Ugniagesiai juos supjaustė ir patraukė nuo kelio.