Lietuva ieško naujų partnerių Singapūre

0
Lietuva ieško naujų partnerių Singapūre
Share

Ekonomikos ir inovacijų viceministras Karolis Žemaitis su 15 įmonių verslo misija lankosi Singapūre, kur susitiko su Singapūro fintech asociacijos ir Singapūro pramonininkų federacijos vadovais bei lankysis pirmaujančiose šalies įmonėse. Taip pat planuojamas susitikimas su prekybos ir pramonės ministerijos viceministre Low Yen Ling.

„Lietuva kelia strateginį tikslą stiprinti ryšius su Indijos ir Ramiojo vandenyno regionu, o Singapūras yra prioritetinė investicijų pritraukimo, eksporto ir inovacijų rinka. Dar spalį Singapūre buvo oficialiai atidaryta Lietuvos ambasada, taip pat turime įsteigę ir komercijos atašė pareigybę, todėl tikimės ne tik užtikrinti diplomatinius santykius, tačiau taip pat atverti naujas galimybes Lietuvos eksportuotojams pažangiausiose pasaulio rinkose“, – sako ekonomikos ir inovacijų viceministras K. Žemaitis. 

Kartu su viceministru į Singapūrą vyksta „Investuok Lietuvoje“ ir Inovacijų agentūros vadovybė bei Lietuvos verslo konfederacijos ir 15 Lietuvos įmonių, siekiančių užmegzti naujų ryšių, atstovai.  

Viceministras su delegacija vizito metu susitiko su fintech asociacijos prezidentu Shadabu Taiyabi, pramonininkų federacijos prezidentu Lennonu Tanu. Taip pat planuojami susitikimai su „Enterprise Singapore“ vadovu Europai Alanu Yeo ir Ekonominės plėtros agentūros vadove Jacqueline Poh. Numatomi susitikimai su įmonių „Bridge Alliance“, „Esco“, „Nansen“, „VoloPay“, „Nium“, „Shandi Global“ ir „Sea Limited“ vadovais. 

Viceministras taip pat dalyvaus renginyje „Lithuania. The EU Entry-Point for Your Fintech“, o fintech festivalio metu vyksiančiame forume „Elevandi Insights“ dalyvaus diskusijoje „Naujos kartos skaitmeninė viešoji infrastruktūra“.

Lietuva nuosekliai stiprina bendradarbiavimą su Singapūru ir siekia pritraukti daugiau investicijų į perspektyvius Lietuvos sektorius: biotechnologijų, fintech, programinės įrangos ir IT paslaugų.  

Šių metų sausio–rugpjūčio mėnesiais Singapūras pagal prekybos apyvartą užėmė 48 vietą tarp 208 Lietuvos prekybos partnerių, 38 – pagal eksportą ir 72 – pagal importą.