Sausio mėnesį – išskirtinis dėmesys gaisrų prevencijai

0
Sausio mėnesį – išskirtinis dėmesys gaisrų prevencijai
Share

2024-02-02

Lazdijų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos priešgaisrinės priežiūros pareigūnai žino, kad sausio mėnuo dažnai būna šalčiausias, todėl ir gaisrų kilimo tikimybė yra labai didelė.  „Stengiamės pasirūpinti, kad jų būtų išvengta. Lankomės gyvenamuosiuose būstuose ir montuojame dūmų detektorius, konsultuojame gyventojus gaisrinės saugos klausimais. Kartais dėl netinkamo krosnių, židinių, dūmtraukių, elektros instaliacijos ir buitinių prietaisų eksploatavimo  gyventojai sulaukia ir pastabų,“ – sako Lazdijų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos vyriausiasis specialistas Deivydas Neverdauskas.

Į talką valstybinės priešgaisrinės priežiūros pareigūnams  atskuba ir socialiniai darbuotojai. Kad bendradarbiavimas būtų  dar efektyvesnis,  socialiniuose tinkluose skurtoje paskyroje, kurioje bendraujama  su Lazdijų rajono socialiniais darbuotojais. Jie,  per mokymus įgiję gaisrinės saugos žinių, lankydamiesi šeimose atkreipia gyventojų dėmesį į pagrindinius gaisrinės saugos reikalavimus, padedančius užtikrinti gyventojų saugumą. Beje, pastebėję pažeidimus,  apie juos socialiniai darbuotojai informuoja Lazdijų PGT pareigūnus. Vien sausį aplankytos 24 šeimos, kurių būstuose nebuvo dūmų detektorių, o krosnys ir dūmtraukiai buvo netinkamai eksploatuojami, be to,  kartais ir neatsargiai elgiamasi su ugnimi.

Po skaudžių gaisrų senelių namuose Lietuvoje, sausio mėnesį surengta bendra prevencinė akcija Veisiejų socialinės globos namuose. Jos metu organizuoti mokymai socialinės globos namų darbuotojams ir evakuacijos pratybos senelių namuose.

Nepamiršti liko ir Lazdijų rajono senjorai, besimokantys Trečiojo amžiaus universitete. Jiems VŠĮ Lazdijų švietimo centre surengta prevencinė akcija „Žinojimas saugo”. Jos metu senjorams buvo priminti pagrindiniai gaisrinės saugos reikalavimai buityje bei pristatytas išvykimo krepšys. Džiugu, kad senjorai labai domėjosi tiek gaisrine,  tiek civiline sauga. Bendruomenės nariams priminti gaisrinės saugos reikalavimai, kurie, kaip  tikimasi, padės išvengti gaisrų bei skaudžių jų pasekmių.

Kilus keliems gaisrams Lazdijų rajono Šventežerio kaime, atlikus gaisrų tyrimą, apsilankyta ir pas  Šventežerio parapijos kleboną, kuris vykusių šv. Mišių metu paragino parapijiečius pasirūpinti namų saugumu.