S. Kairys su Prancūzų instituto prezidente E. Nguyen Binh aptarė pasirengimą Lietuvos sezonui Prancūzijoje

0
S. Kairys su Prancūzų instituto prezidente E. Nguyen Binh aptarė pasirengimą Lietuvos sezonui Prancūzijoje
Share

Šiandien, gruodžio 1 d., kultūros ministras Simonas Kairys susitiko su Lietuvoje viešinčia Prancūzų instituto prezidente Eva Nguyen Binh. Susitikimo metu aptarti svarbiausi pasiruošimo artėjančiam Lietuvos sezonui, 2024 m. rudenį vyksiančiam Prancūzijoje, akcentai.

S. Kairys padėkojo E. Nguyen Binh už ypač reikšmingą Prancūzų instituto Paryžiuje indėlį kuriant ryšius tarp Lietuvos ir Prancūzijos kultūros organizacijų. Pasak kultūros ministro, prasidedančios partnerystės su ypač reikšmingomis Prancūzijos kultūros institucijomis leidžia pagrįstai teigti, kad Prancūzijos pusės įsitraukimas yra labai aktyvus, o užsimezgę ryšiai bus tvarūs ir ilgalaikiai.

„Jau dabar žvelgdami į būsimojo sezono partnerius Prancūzijoje galime užtikrintai teigti, kad didelis darbas jau yra nuveiktas. Mes savo ruožtu į šį įvykį žvelgiame ne kaip į vienkartinį projektą, bet kaip į didelę galimybę, padėsiančią pagrindus tolesniam bendradarbiavimui ir įvairioms kultūrinėms ir kitoms iniciatyvoms ateityje, – sako S. Kairys. – Atsižvelgiant į didžiulę šio įvykio reikšmę, kitų metų valstybės biudžete Lietuvos sezonui Prancūzijoje numatoma skirti 3,124 mln. eurų, šią investiciją papildys ir Prancūzijos pusės indėlis bei kultūros organizacijų įsitraukimas. Tai bus didžiausias iki šiol vykęs Lietuvos tarptautinio bendradarbiavimo kultūros srities projektas užsienyje.“

Kitąmet vyksiančio Lietuvos sezono Prancūzijoje šūkis – „Kitas tas pats / Se voir en l‘autre“. Kultūros ministras pabrėžė, kad šis šūkis atspindi ir Lietuvai svarbų geopolitinį naratyvą: esame jungiami ne tik bendros europietiškumo idėjos, bet ir būtinybės drauge spręsti šiandien kylančius opius ir aktualius klausimus.

„Karas prieš Ukrainą mus skatina dar aktyviau keisti požiūrį į mūsų regioną iš didesnių geopolitinių galių perspektyvos. Kaip ir Prancūzija, esame pamatines Europos Sąjungos vertybes puoselėjanti ir ginanti šalis, be to, iš kitų ES narių išsiskiriame energingu eurooptimizmu. Norime dialogo keliu su Prancūzijos partneriais pristatyti šiuolaikinę Lietuvą ir jos vertybes bei siekius. Tai ypač svarbu šiandien, kai visi drauge turime spręsti didžiausius Europos ir pasaulio iššūkius“, – teigia S. Kairys.

Prancūzų instituto prezidentei E. Nguyen Binh S. Kairys įteikė simbolinę vėliavą su Lietuvos sezono Prancūzijoje 2024 logotipu.

Lietuvos sezonas Prancūzijoje vyks 2024 m. rugsėjo 12–gruodžio 12 dienomis visoje Prancūzijoje. Sezoną įgyvendina Lietuvos kultūros institutas ir Prancūzų institutas, įtraukdami kultūros, verslo, švietimo organizacijas Lietuvoje ir Prancūzijoje.

 Gintarės Grigėnaitės nuotrauka