Profesinės dienos proga ypatingas žvilgsnis į sektoriaus profesionalus ir jų vykdomus projektus

0
Profesinės dienos proga ypatingas žvilgsnis į sektoriaus profesionalus ir jų vykdomus projektus
Share

Minint Energetikų dieną, tradiciškai pagerbti labiausiai nusipelnę energetikos sektoriaus darbuotojai ir sistemą stiprinantys projektai. Nacionalinės Lietuvos energetikos asociacijos (NLEA) ir Energetikos ministerijos renginyje „Energy day 131“ energetikų garbės ženklais, ministerijos padėkomis ir specialiomis nominacijomis įvertinti sektoriaus darbuotojai už reikšmingus pasiekimus savo darbo srityje bei įgyvendinti projektai.  

„Pastarųjų metų geopolitiniai įvykiai dar kartą parodė, koks svarbus energetikos sektorius tiek ekonomine, tiek nacionalinio saugumo prasme. Energijos poreikis kasmet auga eksponentiškai, kad užtikrinti energetikos sektoriaus sparčią ir tvarią plėtrą – didelis iššūkis. Tūkstančiai energetikų dirba didelį nematomą darbą tam, kad Lietuvoje būtų šviesūs ir šilti namai, todėl šiandien ypatingai noriu padėkoti, kad užtikrinate strateginių projektų vystymą ir vedate Lietuvą visiškos energetinės nepriklausomybės link“, – sakė Energetikos ministras Dainius Kreivys. 

Šiemet Energetikos ministerija įsteigė ir naujas nominacijos – labiausiai prisidėjusiems prie Lietuvos energetinės sistemos stiprinimo, įgyvendinant strateginius projektus ir diegiant inovacijas energetikos sistemoje bei gyventojų energetinio savarankiškumo didinimo.

Už iniciatyvą ir profesionalumą stiprinant Lietuvos energetinę sistemą apdovanotas Donatas Matelionis. „Litgrid“ Sistemos valdymo departamento vadovo ir jo komandos rezultatai matomi stabilioje elektros sistemos veikloje ir užtikrinant pasirengimą sinchroniniam veikimui su kontinentinės Europos elektros tinklais.

Už lyderystę įgyvendinant strateginius energetikos projektus apdovanotas Tomas Varneckas.  EPSO-G“ infrastruktūros ir projektų valdymo vadovas ir grupės įmonės „Litgrid“ valdybos pirmininkas yra atsakingas už  sinchronizacijos su kontinentinės Europos tinklais projektus bei nacionalinės reikšmės projektus.  

Finišo tiesiojoje – vienas didžiausių pasaulyje, net 200 MW, keturių baterijų parkų sistemos projektas, kurį įgyvendinus jau artimiausiu metu bus sustiprintas šalies energetinis saugumas.

Už gyventojų energetinio savarankiškumo didinimą pagerbta akcinė bendrovė Energijos skirstymo operatorius. Pernai bendrovė „Energijos skirstymo operatorius“ prie savo valdomo skirstomojo tinklo prijungė rekordinį kiekį gaminančių vartotojų. 2022 m. su gaminančiais vartotojais sudaryta daugiau kaip 31 tūkst. paslaugos prijungimo sutarčių, bendrovė pasiekiami rezultatai artina Lietuvą prie pagrindinio energetinio tikslo – kad nuo 2030 m. kas trečias šalies vartotojas elektros energijos pasigamintų pats. Apdovanojimą energetikos ministras įteikė bendrovės vadovui Renaldui Radvilai. 

Už inovacijas kuriant elektros energijos kaupimo sistemas apdovanojamas  LITGRID Inovacijų skyrius.

Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatorė „Litgrid“ pirmoji Baltijos šalyse prie perdavimo tinklo prijungė ir išbandė 1 megavato eksperimentinę bateriją. Šis unikalus projektas sulaukė pasaulinio pripažinimo – kokio? Paaiškinti 1-2 sakiniais iš Litgrid pranešimo. Apdovanojimas įteiktas bendrovės  Inovacijų skyriaus vadovui Audriui Baranauskui. 

NLEA  prezidentas Liutauras Varanavičius energetikų garbės ženklus įteikė Dariui Kucinui („Ignitis gamyba“), Eugenijui Balandžiui ( „Energijos skirstymo operatorius“), Viktorui Ravdo (,,Amber Grid“), Vidmantui Grušui („Litgrid“) ir Ryčiui Stikliui („Tetas“).   

Energetikos ministro padėkos įteiktos energetikos įmonių „Baltpool“,  „Litgrid“, „Tetas“, „Energijos skirstymo operatorius“, „Ignitis grupės paslaugų centras“, „Ignitis“, „Amber Grid“ darbuotojams ir ministerijos valstybės tarnautojams.