Priešgaisrinės apsaugos srityje – saugiausia Kupiškio rajono savivaldybė

0
Priešgaisrinės apsaugos srityje – saugiausia Kupiškio rajono savivaldybė
Share

Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė apdovanojo konkurso „Saugiausia savivaldybė“ nugalėtojus. Šiais metais geriausio įvertinimo sulaukė Kupiškio rajono savivaldybė,  antroji vieta  skirta Akmenės rajono savivaldybei, trečioji  – Visagino savivaldybei.

„Valstybinės institucijos daro viską, kad žūstančiųjų gaisruose skaičius mažėtų. Tačiau ypatingas vaidmuo tenka savivaldai ir jos požiūriui į savo gyventojų saugumą. Kupiškiui šiandien geriausiai pavyksta rodyti lyderystę. Džiaugiuosi, kad konkurse dalyvavo visos 60 savivaldybių“, – apdovanojimo metu sakė  ministrė A. Bilotaitė.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento (PAGD) prie Vidaus reikalų ministerijos (VRM) jau trečius metus rengiamas konkursas skatina vietos savivaldą rūpintis  gaisrų prevencija, aktyviau spręsti  su gaisrine sauga susijusias problemas,  puoselėti saugios gyvensenos ir saugos kultūrą, populiarinti pilietiškumo pavyzdžius, motyvuoti savivaldybių gyventojus pilietiškai ir savanoriškai veiklai gaisrinės saugos srityje.  

Šalies savivaldybės, dalyvavusios konkurse, buvo vertinamos: pagal jų teritorijoje kilusių gaisrų ir žuvusiųjų gaisruose skaičių,  kiek gyvenamuosiuose būstuose yra įrengta autonominių dūmų detektorių, kiek už savivaldybės lėšas  suremontuota krosnių, dūmtraukių ir elektros instaliacijos.

Anot ministrės, siekdama ieškoti efektyvių gaisrų prevencijos būdų, VRM šiuo metu baigia rengti Priešgaisrinės saugos įstatymų pakeitimus, kuriais ir toliau bus stiprinamas gaisrų prevencijos mechanizmas.

Planuojama daug aiškiau reglamentuoti institucijų (savivaldybių, ministerijų) atsakomybę, nustatyti nuoseklią gaisrų prevencijos planavimo ir poveikio vertinimo sistemą, taip pat stiprinti ugniagesių savanorių instrumentą, labiau įgalinat NVO sektorių.

Bus tobulinamas ir ugniagesių komandų tinklas, siekiant, kad ugniagesių komandų išdėstymas būtų paremtas objektyviais į riziką orientuotais kriterijais, o pagalba pasiektų visus Lietuvos gyventojus laiku.

Numatoma, kad didesnį gyventojų saugumą užtikrins ir šiuo metu testuojamas naujasis priešgaisrinės saugos modelis – savivaldybių priešgaisrinių tarnybų ugniagesių komandų jungimas prie Valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos. Teigiami rezultatai leis įgyvendinti pertvarką visos šalies mastu.