Pratybose patikrintas institucijų bendradarbiavimas ir veiksmų koordinavimas

0
Pratybose patikrintas institucijų bendradarbiavimas ir veiksmų koordinavimas
Share

AB Vilniaus šilumos tinklų valdomoje Vilniaus termofikacinėje elektrinėje Nr. 2 buvo surengtos funkcinės civilinės saugos pratybos, kurių tikslas – stiprinti pasirengimo lygį ir įvertinti bendrovės ekstremaliųjų situacijų valdymo plano ir operacijų centro veiksmingumą, tobulinti reagavimo procedūras. Pratybose dalyvavo ne tik elektrinės darbuotojai, bet ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento ugniagesiai gelbėtojai, Greitosios medicinos pagalbos medikai, nepriklausomi stebėtojai iš civilinės saugos institucijų.

Pratybų scenarijuje buvo numatyta gaisro imitacija kuro rezervuare. Atsižvelgiant į geopolitines aktualijas, gaisrą esą sukėlė kovinis dronas, inscenizuoti ir žmonių sužeidimai, kibernetinės atakos veiksmai.  

Didžiausias šilumos ir karšto vandens tiekėjas Lietuvoje, valdantis Vilniaus termofikacinę elektrinę Nr. 2, tokias pratybas rengė pirmą kartą nuo karo Ukrainoje pradžios. Jos leido patikrinti ne tik reakciją į nenumatytą situaciją, bet ir praktiškai įtvirtinti nuolat lavinamus įgūdžius.  

Pasak PAGD pratybų vadovo, Vilniaus priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Pajėgų valdymo skyriaus viršininko Roaldo Kepalo, valdant ekstremaliąsias situacijas itin svarbus bendradarbiavimas ir efektyvus tarpusavio veiksmų koordinavimas: „Pratybos tokiuose objektuose tobulina skirtingų institucijų sąveiką, efektyvų tarpusavio veiksmų koordinavimą, kurie svarbūs sėkmingam ekstremaliojo įvykio suvaldymui. Džiaugiamės pratybų iniciatyva ir sklandžiu bendradarbiavimu“, – sakė R. Kepalas.

Reaguodami į aktualijas, AB Vilniaus šilumos tinklai nuolat atnaujina ekstremaliųjų situacijų valdymo planus ir peržiūri reagavimo į nenumatytas situacijas procesus, investuoja į darbuotojų pasirengimą reaguoti į nenumatytas situacijas ar ekstremaliuosius įvykius. Pratybų rezultatai bus analizuojami ir leis toliau stiprinti pasirengimo lygį. 

Parengta pagal AB Vilniaus šilumos tinklai inform.