Paskirta nauja transporto atašė Lenkijoje

0
Paskirta nauja transporto atašė Lenkijoje
Share

2024-02-13

Lietuva turi naują transporto atašė Lenkijoje – ja paskirta diplomatė Liliana Jaroslavska. Šias pareigas ji pradės eiti nuo kovo 6 dienos.

Svarbiausi naujajai transporto atašė Lenkijoje keliami tikslai – stiprinti bendradarbiavimą su Lenkija, plėtoti ryšius tarp abiejų šalių transporto, pramonės ir kitų verslo atstovų bei organizacijų, siekiant sklandaus bendrų strateginių susisiekimo projektų įgyvendinimo ir plėtros.

„Lietuvą ir Lenkiją sieja strateginė partnerystė. Glaudžiai bendradarbiaujame kertinėse mūsų valstybei srityse, kurios apima tiek transporto ir logistikos, tiek ekonominius, karinio mobilumo ir kitus klausimus. Tikiuosi, kad naujoji transporto atašė tęs jau pasiektą įdirbį ir prisidės prie ryšių su kaimynine Lenkija stiprinimo susisiekimo srityje“, – sako susisiekimo ministras M. Skuodis.

L. Jaroslavska turi ilgametę diplomatinio darbo patirtį Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijoje. Naujoji transporto atašė apie 8 metus yra dirbusi Lietuvos ambasadose Lenkijoje ir Belgijoje, Lietuvos nuolatinėje atstovybėje Europos Sąjungoje. Varšuvos universitete ji yra įgijusi tarptautinių santykių magistro laipsnį.

L. Jaroslavska pakeis Lietuvos transporto atašė pareigas Lenkijoje anksčiau ėjusį Stanislav Vidtmann, kurio kadencija baigėsi praėjusių metų liepos 7 d., ir kuris tęsia darbus Susisiekimo ministerijoje.

Šiuo metu vienas ministerijos transporto atašė dirba Kazachstane, dar trys transporto (aviacijos, laivybos, telekomunikacijų ir pašto) atašė – Briuselyje. Susisiekimo ministerija taip pat siūlo Vyriausybei artimiausiu metu įsteigti naują transporto atašė pareigybę Ukrainoje.