Ministrė A. Bilotaitė: geriausias pasieniečių darbo įvertinimas – išaugęs visuomenės pasitikėjimas

0
Ministrė A. Bilotaitė: geriausias pasieniečių darbo įvertinimas – išaugęs visuomenės pasitikėjimas
Share

Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė Pabradės užsieniečių registracijos centre aptarė Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) praėjusių metų veiklos rezultatus bei pasidalino planais, kaip bus stiprinama valstybės sienos apsauga.

„Apžvelgdami pastaruosius metus – turime kuo didžiuotis. Valstybės sienos apsaugos tarnyba ne tik sėkmingai dalyvavo valdant krizes ir ekstremaliąsias situacijas, stiprino valstybės sienos apsaugos lygį, bet ir toliau sklandžiai vykdė savo kasdienes užduotis. Vienas geriausių jūsų darbo įvertinimų yra visuomenės pasitikėjimas – jis jau pasiekė 75 proc. Dėkoju kiekvienam pasienio tarnybos  bendruomenės nariui, kuris garbingai atliko ir toliau atlieka pareigas šiuo sudėtingu išbandymų laikotarpiu“, – teigia vidaus reikalų ministrė A. Bilotaitė.

VSAT ir Vidaus reikalų ministerijos pastangomis Lietuvos pasienyje su Baltarusija per metus įrengta 530 km tvoros ir 360 km koncertinos barjero. Taip pat dar moderniomis sienos stebėjimo sistemomis stebimas beveik visas pasienio su Baltarusija ruožas.

2022 metų pradžioje sistemų pagalba buvo stebima tik 53,3 proc. sienos su Baltarusija, o metų pabaigoje – jau 96 proc. Ministrė A. Bilotaitė prabrėžė, kad investicijos į sienos apsaugą atsiperka ne tik užkardant neteisėtą migraciją, bet ir kovojant su kontrabanda.

Pernai pasieniečiai sulaikė rekordiškai daug kontrabandinių cigarečių, kurių vertė – virš 16,1 mln. eurų. Tai didžiausias metinis kiekis nelegalių rūkalų, VSAT sulaikytas per daugiau kaip du dešimtmečius. Užkardyta žala valstybei – 14,3 mln. eurų.

Visame sienos su Baltarusija ruože planuojama pradėti pasienio patrulio tako, einančio šalia fizinio barjero ir kontrolinės pėdsakų juostos, įrengimo darbus. Tai padės užtikrinti operatyvesnį pareigūnų reagavimą į sienos pažeidimus ir fizinio barjero gadinimo atvejus.

Šiemet pasieniečių aprūpinimui pagal karinio aprūpinimo standartą skirta 4,3 mln. eurų valstybės biudžeto lėšų, be to, aprūpinimui panaudota ir 8 mln. eurų ES paramos lėšų. Pasieniečiai aprūpinti moderniais bepiločiais orlaiviais ir bepiločių orlaivių užkardymo priemonių komplektais, įsigyta virš 700 nešiojamų vaizdo registratorių, skirtų fiksuoti incidentus.

Kariuomenė pernai pasieniečiams perdavė NATO standartus atitinkančios ginkluotės už 3,5 mln. eurų, šiemet moderniai ginkluotei įsigyti numatyta dar 7 mln. eurų.

Anot ministrės A. Bilotaitės, Vidaus reikalų ministerija imasi būtinų priemonių, siekiant stiprinti  visų vidaus reikalų sistemos statutinių tarnybų parengtį.

„Nuosekliai siekiame stiprinti Valstybės sienos apsaugos tarnybą ir kitas mūsų statutines įstaigas.  Dėmesys pareigūnų aprūpinimui, parengčiai ir darbo sąlygoms yra prioritetas mano ir visos politinės komandos darbotvarkėje“, – teigia vidaus reikalų ministrė A. Bilotaitė.

Šių metų valstybės biudžete viešajam saugumui numatytos rekordinės lėšos – 755 mln. eurų. Tarnybos pareigūnų darbo užmokestis nuosekliai auga. Pernai jis didėjo 7,2 proc.