Pasirašytas bendradarbiavimo susitarimas su Pietų Korėjos energetikos įmone

0
Pasirašytas bendradarbiavimo susitarimas su Pietų Korėjos energetikos įmone
Share

Energetikos ministras Dainius Kreivys šiandien priėmė vienos didžiausių Pietų Korėjos konglomeratų „SK Group“ delegacijos atstovus. Susitikimo metu aptarti įmonės siekiai plėtoti švarios energetikos tinklą regione, vystant suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) projektus. 

Vizito metu naftos chemijos ir suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) terminalų vystytoja ir operatorė KN (AB „Klaipėdos nafta“) ir bendrovė „SK E&S“, kuri SK grupėje yra atsakinga už tokius energetikos sektorius kaip SGD, atsinaujinantys energijos ištekliai ir vandenilis, pasirašė susitarimą dėl bendradarbiavimo galimybių tarptautinio SGD verslo plėtros srityje. 

Tikimasi, jog susitarimas atvers papildomas galimybes įsitraukti į tarptautinius SGD projektus KN besiplečiančioje SGD terminalų rinkoje. Šalys taip pat vertina galimybes bendradarbiauti atsinaujinančiosios energijos, švaraus vandenilio ir anglies dioksido surinkimo projektų srityje, numatyta dėmesio skirti technologiniam bendradarbiavimui, švietimo ir mokymo iniciatyvoms bei seminarams, susijusiems su bendrais projektais.

SK E&S yra Pietų Korėjos energetikos korporacija, savo veiklą orientuojanti į SGD, atsinaujinančių energijos išteklių (AEI) ir vandenilio sritis. Kompanija planuoja skatinti verslo perėjimą prie klimatui neutralių SGD, siekia tapti pasauliniu veikėju AEI srityje, užsiima tiek saulės elektrinių, tiek žemyninių vėjo elektrinių projektais, daug dėmesio skiria vandeniliui. SK E&S taip pat siūlo verslui įvairius energetikos sprendimus siekiant užtikrinti energetinį efektyvumą, stabilumą ir mažinti taršą.

Korėjos Respublika yra Lietuvai strategiškai svarbi valstybė Indijos-Ramiojo vandenynų regione. Lietuvai diversifikavus tiekimo grandines pažangiose bei stabiliose Azijos ir Okeanijos rinkose, 2021 metais prekyba tarp Lietuvos ir Korėjos išaugo 39 proc., tuo metu 2022 m. fiksuotas 22 proc. prekybos augimas.