Pasirašytas bendradarbiavimo susitarimas su Lietuvos šaulių sąjunga

0
Pasirašytas bendradarbiavimo susitarimas su Lietuvos šaulių sąjunga
Share

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas prie Vidaus reikalų ministerijos, Ugniagesių gelbėtojų mokykla ir Lietuvos šaulių sąjunga sudarė bendradarbiavimo susitarimą, kurį liepos 3 d. pasirašė Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento direktorius vidaus tarnybos generolas Saulius Greičius, Ugniagesių gelbėtojų mokyklos viršininko pavaduotojas, atliekantis viršininko funkcijas, vidaus tarnybos pulkininkas leitenantas Vaidotas Dievulis ir Lietuvos šaulių sąjungos vadas pulkininkas leitenantas Linas Idzelis.

„Džiaugiuosi, kad bendradarbiavimas su Lietuvos šaulių sąjunga tęsiasi jau ne vienus metus. Mes visada jaučiame ir žinome, kad jūs esate šalia ir jeigu kas nutiktų, sulauksime pagalbos, – sako Departamento direktorius S. Greičius. –  Šis bendradarbiavimo susitarimas  atnaujinamas atsižvelgiant į besikeičiančią geopolitinę situaciją ir naujas grėsmes. Džiugu, kad šiuo neramiu laikotarpiu jis padės stiprinti bendradarbiavimą krizių ir ekstremaliųjų situacijų prevencijos bei pasirengimo, švietimo ir mokymo srityse.“

„Ugniagesiai gelbėtojai saugo ir gelbėja mūsų turtą ir mūsų gyvybes, todėl matau labai didelę prasmę, kad šauliai bendradarbiautų su ugniagesiais gelbėtojais, padėtų jiems, mokytųsi ir dalytųsi savo patirtimi. Šauliams aktualu ne tik patiems pagilinti žinias apie priešgaisrinę ir civilinę saugą, didinti savisaugos kultūrą, bet ir kartu su ugniagesiais gelbėtojais šviesti visuomenę apie pasirengimą įvairioms ekstremaliosioms situacijoms. Džiaugiuosi, kad atnaujiname prieš daug metų užsimezgusį bendradarbiavimą atsižvelgiant į besikeičiančias šių dienų aktualijas“, – pabrėžia Lietuvos šaulių sąjungos vadas pulkininkas leitenantas L. Idzelis.

Susitarime numatyta bendradarbiauti stiprinant gyventojų pasirengimą priešgaisrinės ir civilinės saugos srityje, užtikrinant viešąjį saugumą hibridinių grėsmių akivaizdoje ir įgyvendinant kitas veiklas krizių ir ekstremaliųjų situacijų prevencijos bei pasirengimo srityse.

Šaulių  sąjunga  pagal  kompetenciją  Departamentui  ir  Ugniagesių  gelbėtojų  mokyklai  teiks  pagalbą  vykdant  gyventojų švietimą ir prevenciją civilinės ir priešgaisrinės saugos srityse, dalyvaus rengiamuose kursuose, pratybose, o įvykus krizėms, grėsmėms ar ekstremaliosioms situacijoms – pagal kompetenciją prisidės prie jų likvidavimo, gyventojų evakuacijos, dingusiųjų paieškos ir gelbėjimo, humanitarinės pagalbos teikimo.

Šaulių  sąjunga  padės  Ugniagesių  gelbėtojų  mokyklai parengti civilinės saugos mokymo programas, prisidės prie teorinių ir praktinių mokymų vedimo karinėmis, civilinės saugos, hibridinių grėsmių, krizių ir ekstremaliųjų situacijų prevencijos bei pasirengimo temomis.

Bendradarbiavimo susitarime taip pat numatyta Lietuvos šaulių sąjungos pajėgų pasitelkimo tvarka.