Pasaulio lietuviams Lietuva svarbi

0
Pasaulio lietuviams Lietuva svarbi
Share

Nuo birželio 10 d. šešias savaites Lietuvoje svečiavosi Ekonomikos ir inovacijų ministerijos remiamos programos „Bring Together Lithuania“ dalyviai. Lietuvos diasporos jaunuoliai turėjo galimybę apsilankyti lyderiaujančiose Lietuvos įmonėse, organizacijose ir startuoliuose, susitikti su šalies politikais ir aptarti karjeros perspektyvas. 

„Programos dalyviai raginami toliau tęsti pažintį su modernia Lietuva, bendrauti su kitais lietuviais iš viso pasaulio ir aptarti karjeros gimtojoje šalyje perspektyvas. Džiaugiamės prisidėdami prie šios itin reikšmingos iniciatyvos, kuri jaunuoliams suteikia galimybę užmegzti karjerai svarbias pažintis“, – teigia ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.  

Šiemet programoje dalyvavo septyniolika lietuvių diasporos jaunuolių iš JAV, Kanados, Naujosios Zelandijos, Brazilijos ir Airijos. 

Vizito metu jaunuoliai susitiko su prezidentu Gitanu Nausėda ir pirmąja ponia Diana Nausėdiene, Seimo pirmininke Viktorija Čmilyte-Nielsen, Seimo nariais, ekonomikos ir inovacijų ministre Aušrine Armonaite, užsienio reikalų viceministru Mantu Adomėnu bei „Globalios Lietuvos“ departamento atstovais. 

Užsienio lietuviai taip pat lankėsi Lietuvos įmonėse ir organizacijose, tarp kurių – „Investuok Lietuvoje“, „Go Vilnius“, „International House Vilnius“, „MO muziejus“, „Avia Solutions Group HQ“, „Cyber City“, kur susitiko su „Tesonet“, „Nord Security“, „SurfShark“ atstovais. 

Kaune jaunuoliai apsilankė Kauno LEZ, „Elinta Group“, „UPS“ įmonėse, „Kaunas IN“ agentūroje, taip pat  „Krepšinio namuose“. Viešėdami Klaipėdoje, aplankė Klaipėdos LEZ, „Glassbel“ gamyklą, „Lighthouse Klaipėda“, „Klaipėda ID“ agentūrą ir „International House Klaipėda“. 

Užsienio lietuviai taip pat keliavo po Dzūkijos regioną, Merkinę ir Trakus, kur jiems prisistatė turizmo ir pramogų verslo atstovai.  

Nuo 2018 m. „Bring Together Lithuania“ programa yra inicijuojama ir globojama Kazickų šeimos fondo ir remiama JAV įsikūrusio Lietuvių fondo. Ekonomikos ir inovacijų ministerija jau antrus metus remia stažuočių dalyviams Lietuvos įmonėse organizuojamas veiklas, o 2021-aisiais skyrė lėšų Užsienio lietuvių jaunimo stažuočių Lietuvos įmonėse organizavimo modelio aprašui parengti. 

Iniciatyva organizuojama siekiant užsienyje užaugusiam ir universitetuose studijuojančiam diasporos jaunimui suteikti galimybę užmegzti ryšius, „pasimatuoti“ savo kilmės šalį, numatyti karjeros galimybes ir pažinti šiuolaikinę Lietuvą.