Parodoje – ugniagesių gelbėtojų darbo akimirkos

0
Parodoje – ugniagesių gelbėtojų darbo akimirkos
Share

2024-06-07

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento galerijoje surengta fotografijų konkurso „Budinti Lietuva“ paroda. Šių nuotraukų autoriai valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnai ir kiti fotografai. 

„Man patinka įamžinti širdžiai mielą ir įdomų vaizdą. Taip pat labai įdomu stebėti ugniagesių gelbėtojų darbą – jų drąsą, ryžtą ir pastangas“, –  pasakoja Vilniaus priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Valstybinės priešgaisrinės priežiūros pareigūnė Viktorija Bagdanavičiūtė. Jos nuotraukoje, kuri nugalėjo, užfiksuotas šią 2023 metų vasarą „Ecoservise“ kilęs gaisras.

Pasak  Kauno klinikos Informacinių technologijų tarnybos vyriausiasis specialisto Gedo Kanapinio, ugniagesiai – nepaprasti žmonės, jie niekada nepasakys, kad negali ar nenori padėti. „Lėks, skubės gelbėti, nesvarbu, ar tai būtų žmogus, kurio name kilo gaisras, ar kačiukas, įsitaisęs medyje, ar ežiukas, įstrigęs tvoroje“.

Šioje parodoje eksponuojamose nuotraukose užfiksuotos kasdienio ugniagesių gelbėtojų darbo akimirkos, ekstremalieji įvykiai, pratybos ir šventiniai renginiai.

Laimėjusieji fotografijų autoriai buvo apdovanoti Departamento prizais. Konkurso laureatai ir jų nuotraukos paskelbtos PAGD interneto svetainėje  https://pagd.lrv.lt/ ir Valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos „Facebook“ paskyroje.