Panevėžyje gerinama europines magistrales jungiančių gatvių infrastruktūra

0
Panevėžyje gerinama europines magistrales jungiančių gatvių infrastruktūra
Share

Tęsiant pernai pradėtus darbus, Panevėžyje toliau gerinama europines magistrales jungiančių gatvių infrastruktūra. Rekonstruojama Smėlynės gatvės dalis, kuri miesto teritorijoje pratęsia „Via Balticai“ priklausantį kelią A10 Panevėžys–Pasvalys–Ryga, ir intensyvaus eismo sankryža Klaipėdos gatvėje, kuri mieste yra magistralinio kelio A9 Panevėžys–Šiauliai tęsinys.

 

„Patogios Panevėžio miesto jungtys su europinėmis magistralėmis, sklandus tranzitinis eismas gerina ne tik miesto, bet ir viso regiono susisiekimą. Rekonstruojama Smėlynės gatvė ir sankryža vienoje pagrindinių mieste Klaipėdos gatvėje yra itin intensyvaus eismo, jomis vykstama Rygos, Šiaulių, Klaipėdos link. Darbams paspartinti šiems valstybei svarbiems projektams skiriama Kelių priežiūros ir plėtros programos lėšų“, – sako susisiekimo ministras Marius Skuodis.

 

„Panevėžys ypač daug dėmesio skiria miesto infrastruktūrai atnaujinti, todėl metai iš metų pastebimai gerėja miesto gatvių būklė. Tiek Smėlynės g. atnaujinimas, tiek Klaipėdos, Projektuotojų, Dariaus ir Girėno g. sankryžos rekonstrukcija į žiedinę – svarbūs darbai, didinant susisiekimo kokybę ir saugumą. Džiaugiamės Susisiekimo ministerijos sprendimais, padedančiais gerinti gatvių būklę mūsų mieste“, – sako Panevėžio miesto meras Rytis Račkauskas.

 

Smėlynės gatvė – pagrindinė jungtis Rygos link važiuojančiam keleiviniam ir krovininiam transportui, per parą ja vidutiniškai pravažiuoja daugiau kaip 16 tūkst. transporto priemonių. 2022–2024 m. įgyvendinamo projekto metu numatoma rekonstruoti iš viso apie 2 km ilgio ruožą tarp Geležinkelio gatvės ir miesto ribos. Praėjusiais metais buvo rekonstruotas 0,8 km gatvės ruožas nuo Šiaurinės gatvės iki miesto ribos, įrengta žiedinė sankryža, o šiais ir ateinančiais metais bus tvarkoma likusi 1,2 km ilgio atkarpa. Ši gatvė bus naujai išasfaltuota, atnaujinti šalia esantys pėsčiųjų ir dviračių takai, įrengtos eismo saugumo priemonės.

 

Klaipėdos gatvė yra viena pagrindinių vakarinėje Panevėžio dalyje, tai magistralinio kelio A9 Panevėžys–Šiauliai tęsinys ir vakarinio įvažiavimo į miestą jungtis su Panevėžio centru. Ties miesto riba ši gatvė  susikerta su Panevėžio aplinkkeliu A17 bei europinėmis magistralėmis E272 Vilnius–Panevėžys–Šiauliai–Palanga–Klaipėda ir E67 „Via Baltica“. Klaipėdos gatvėje pradedama rekonstruoti sankryža su Projektuotojų bei Dariaus ir Girėno gatvėmis. Vidutinis eismo intensyvumas šia sankryža – daugiau kaip 19,8 tūkst. transporto priemonių per parą, joje susidaro spūstys, dažnos avarinės situacijos ir transporto priemonių susidūrimai. 2023–2024 m. ši keturšalė sankryža bus rekonstruota į saugesnę – žiedinę.

 

Abiem minėtiems objektams – Smėlynės gatvės ruožui ir sankryžai Klaipėdos gatvėje rekonstruoti, kaip valstybei svarbiems vietinės reikšmės kelių projektams, atitinkamai skirta 1,6 mln. ir 825,2 tūkst. eurų, iš viso – daugiau kaip 2,4 mln. eurų Kelių priežiūros ir plėtros programos (KPPP) lėšų. Smėlynės g. rekonstrukcija yra tęstinis projektas, pernai jam buvo skirta 1,37 mln. eurų  KPPP lėšų. Likusią dalį reikalingų lėšų skiria Panevėžio miesto savivaldybė.

 

Vyriausybės patvirtintoje KPPP sąmatoje šiais metais valstybei svarbiems vietinės reikšmės kelių projektams iš viso numatyta 16,133 mln. eurų. Šiomis lėšomis iš dalies finansuojama 11 projektų, įgyvendinamų Alytuje, Jonavoje, Kaune, Klaipėdoje, Kretingoje, Panevėžyje, Šiauliuose ir Tauragėje. Iš jų 6 projektai yra tęstiniai, jau pernai finansuoti kaip svarbūs valstybei.