Paminėtos 32-osios Medininkų tragedijos metinės

0
Paminėtos 32-osios Medininkų tragedijos metinės
Share

Šiandien minimos 32-osios Medininkų žudynių metinės.

Tragedijos metinių minėjimui skirti renginiai prasidėjo Šv. Mišiomis Vilniaus Arkikatedroje bazilikoje. Vėliau žuvusių pareigūnų atminimas pagerbtas prie Medininkų memorialo ir Vilniaus Antakalnio kapinėse.

Kritusieji už Lietuvos laisvę ir nepriklausomybę Medininkuose bei Antakalnio kapinėse vykusių ceremonijų metu buvo pagerbti tylos minute, oficialių šalies asmenų vardu buvo padėtos gėlės prie Medininkų memorialo ir Medininkų žudynių aukų kapų.

„Minėdami Medininkų žudynių 32-ąsias metines iš naujo prisimename šiuos skaudžius įvykius. Medininkų tragedija, kaip ir kitos kovos už Nepriklausomą Lietuvą, amžiams išliks mūsų tautos atmintyje. Šios aukos mums ir šiandien primena, kad privalome visada likti budrūs savo valstybės sargyboje“, – sako vidaus reikalų viceministras Arnoldas Abramavičius.

Medininkų žudynių minėjimo renginiuose dalyvauja žuvusiųjų giminės ir artimieji, Lietuvos Respublikos Prezidento institucijos, Lietuvos Respublikos Seimo, Vyriausybės, Vidaus reikalų ministerijos, Finansų ministerijos atstovai, Policijos departamento, Valstybės sienos apsaugos tarnybos ir Muitinės departamento vadovybė, pareigūnai, visuomenės atstovai. 

1991 m. liepos 31-osios naktį Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje Medininkų kontrolės poste per omonininkų išpuolį buvo nužudyti septyni Lietuvos pareigūnai: policininkai Mindaugas Balavakas, Algimantas Juozakas, Juozas Janonis, Algirdas Kazlauskas ir muitinės inspektoriai Antanas Musteikis, Stanislovas Orlavičius Ričardas Rabavičius. Sunkiai sužeisto muitinės pareigūno Tomo Šerno gyvybę medikams pavyko išgelbėti.

Kaip ir kasmet šiai skaudžiai sukakčiai paminėti vyko tradicinis estafetinis bėgimas Medininkai – Vilnius, kuriame dėl Muitinės departamento prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos ir Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos pereinamosios taurės ir prizų varžėsi bėgikai.

Estafetinio bėgimo startas – prie Medininkų memorialo, finišas – prie Antakalnio kapinių Vilniuje. 35 kilometrų bėgimo trasa – tai simbolis, kuriuo sujungiama pareigūnų nužudymo vieta bei kapinės, kuriose palaidoti pareigūnai. Bėgikų atstovai kapinėse, nužudytų pareigūnų palaidojimo vietoje, kaip pagarbos ir atminimo ženklą, išpila saują žemės, kurią atsineša iš Medininkų.