Uždaromi Šumsko ir Tverečiaus pasienio kontrolės punktai

0
Uždaromi Šumsko ir Tverečiaus pasienio kontrolės punktai
Share

Nuo rugpjūčio 18 d. laikinai stabdoma veikla dviejuose iš šešių pasienio kontrolės punktų (PKP) Lietuvos pasienyje su Baltarusija: Šumsko ir Tverečiaus PKP. 

Pasak vidaus reikalų ministrės Agnės Bilotaitės, du pasienio kontrolės punktai uždaromi reaguojant į „Wagner“ grupuotės persikėlimą į Baltarusiją. Skirtingais duomenimis, šiuo metu ten jų sutelkta apie 4–4,5 tūkst., nemaža dalis – netoli Lietuvos ir Lenkijos sienų.

„Šis sprendimas – viena iš prevencinių priemonių, siekiant suvaldyti nacionaliniam saugumui kylančias grėsmes, galimas provokacijas pasienyje. Tai sudarys sąlygas pasienio pareigūnams perskirstyti savo pajėgumus pasienyje su Baltarusija ir sutelkti dar didesnį dėmesį valstybės sienos apsaugai“, – sako ministrė A. Bilotaitė.

Per Šumsko PKP vyksta tik lengvasis transportas, o per Tverečiaus PKP vyksta lengvasis transportas ir tuščios krovininės transporto priemonės.

Pasienyje su Baltarusija toliau veiks keturi pasienio kontrolės punktai – Medininkų, Lavoriškių, Raigardo ir Šalčininkų. Transporto srautas iš uždaromų punktų bus nukreipiamas į šalia Šumsko PKP esantį baigiamą rekonstruoti Medininkų PKP, kuris yra ne tik didžiausias, bet ir gerai techniškai aprūpintas. Šiame punkte veikia ir rentgeno kontrolės sistema, kurios nėra nei Tverečiaus, nei Šumsko punktuose. Tai, pasak ministrės, prisidės ir prie kontrabandos sumažinimo.

Lietuvos, Latvijos ir Lenkijos piliečiams nuo pernai pavasario Baltarusija įvedė bevizį režimą. Per pirmuosius šešis šių metų mėnesius į Baltarusiją buvo išvykę apie 230 tūkst. Lietuvos piliečių, vidutiniškai apie 52 tūkst. per mėnesį. Dalį jų Baltarusijos pasienio punktuose mėginta verbuoti.

LRV, VRM ir VSAT informacija