Pagerbta „Metų vertėjo krėslo“ premijos laureatė Lilija Kudirkienė

0
Pagerbta „Metų vertėjo krėslo“ premijos laureatė Lilija Kudirkienė
Share

2024-03-06

Antradienio vakarą Rašytojų klube tekstologei, vertėjai, tautosakininkei Lilijai Kudirkienei įteikta Lietuvių PEN centro ir Kultūros ministerijos premija už 2023 metais išleistą geriausią grožinės literatūros vertimą į lietuvių kalbą. 

Premija vertėjai skirta už preciziškai tikslų ir nepriekaištingai lietuvišką Annos Brigaderės romano „Dievas, Gamta, Darbas“ vertimą, kuriame aiškiausiai girdimas ir latviškas skambesys bei autentiška Brigaderės kalbos melodika. Knygą išleido leidykla „Hieronymus“.

„Gražu ir simboliška, kad pernai, kai minėjome Latvių literatūros metus, Lilija Kudirkienė kaip tik ir baigė versti latvių literatūros klasikės Annos Brigaderės romaną „Dievas, Gamta, Darbas“, už kurį buvo įvertinta šia reikšminga premija. Lietuvių skaitytojai tikrai nusipelnę šį brandų latvių klasikės kūrinį skaityti gimtąja kalba, įglausti jį į savo kultūrą“, – sveikindamas laureatę sakė kultūros viceministras Rimantas Mikaitis.

L. Kudirkienė tapo 24-ąja „Metų vertėjo krėslo“ premijos laureate. Ją išrinko komisija, kurią sudarė Marius Burokas, Tomas Kavaliauskas, Alvydas Šlepikas, Gintaras Bleizgys (Lietuvių PEN centro deleguoti nariai) ir kultūros ministro į komisiją paskirta atstovė Rūta Lazauskaitė.

Humanitarinių mokslų daktarė L. Kudirkienė iš latvių ir vokiečių kalbų yra išvertusi grožinės, mokslo ir mokslo populiariosios literatūros, tautosakos tekstų, parašiusi straipsnių, recenzijų „Tautosakos darbams“, „Kalbos kultūrai“, suredagavusi daugybę lietuvių literatūros ir tautosakos, palikimo ir verstinės literatūros leidinių.

„Metų vertėjo krėslo“ premijos tikslas – paskatinti geriausiai dirbančius grožinės literatūros ir meninės eseistikos vertėjus į lietuvių kalbą. 

Lietuvių PEN centras laureatui dovanoja krėslą, o Kultūros ministerija skiria piniginį įvertinimą. Premija yra 40 bazinių socialinių išmokų dydžio. 

„Metų vertėjo krėslo“ premija teikiama nuo 2001 metų. Su visais jos laureatais galima susipažinti čia.

Gintarės Grigėnaitės nuotrauka