Nustatyti gaisrinės saugos reikalavimai automatizuotų sandėliavimo sistemų statiniams

0
Nustatyti gaisrinės saugos reikalavimai automatizuotų sandėliavimo sistemų statiniams
Share

2024-04-24

Pasaulyje sparčiai vystantis automatizuotoms sandėliavimo sistemoms – vertikaliems automatiniams sandėliams, skirtiems automatiškai saugoti ir paimti prekes, apimantiems statybos, logistikos (kartu su programine įranga) ir sandėlio valdymo sistemos sprendinius, mūsų šalyje iki šiol nebuvo galiojančių gaisrinės saugos reikalavimų.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie Vidaus reikalų ministerijos direktoriaus Sauliaus Greičiaus įsakymais šių metų balandžio 23 d. naujomis nuostatomis buvo papildytos statyboje taikomos Gaisrinės saugos pagrindinių reikalavimų taisyklės, Stacionariųjų gaisrų gesinimo sistemų projektavimo ir įrengimo taisyklės, Gaisro aptikimo ir signalizavimo sistemų projektavimo ir įrengimo taisyklės ir Lauko gaisrinio vandentiekio tinklų ir statinių projektavimo ir įrengimo taisyklės, kurios nustato gaisrinės saugos reikalavimus automatizuotų sandėliavimo sistemų statiniams.

Naujosios taisyklių nuostatos, apie kurių projektus buvo pranešta (notifikuojama) Europos Komisijai, suteiks daugiau aiškumo parenkant atitinkamus gaisrinės saugos sprendinius, šalyje statant ir įrengiant automatizuotų sandėliavimo sistemų statinius.