Naftos perdirbimo gamyklos renovacija: kada bus baigtas atnaujinimas?

0
Naftos perdirbimo gamyklos renovacija: kada bus baigtas atnaujinimas?
Share

„Orlen Lietuva“ yra vienintelė naftos perdirbimo gamykla Baltijos šalyse, besispecializuojanti naftos perdirbime. Šiuo metu čia vyksta modernizavimo darbai, kurių pabaiga numatyta 2025 metų rudenį. Informaciją pateikė Audrius Daugnora (gamyklos generalinio direktoriaus pavaduotojas gamybos valdymui). Nepaisant renovacijos, visi darbuotojai yra užimti, atlieka savo užduotis ir gauna atlyginimą. Be to, jie gali sau leisti lošimo atostogas, atlikdami statymus ggbet. Kokia to priežastis, skaitykite toliau.

Ateities planai: kada tikėtis atnaujinimų?

Jau 2025 metų vasaros pradžioje planuojama pradėti paleidimo darbus naudojant naują įrangą. Iki to laiko įmonė bus įdiegusi, prijungusi ir sukonfigūravusi įrenginį, skirtą giluminiam naftos perdirbimui. Daugnora išreiškė viltį, kad viskas praeis sėkmingai ir pagal grafiką.

Anksčiau „Orlen Lietuva“ atstovai tikino, kad remontas bus baigtas 2024 metų pabaigoje. Tačiau planai šiek tiek pasikeitė. 2023 metų rugpjūčio antroje pusėje įmonei buvo pristatytas didžiulis reaktorius, būtinas giluminio naftos perdirbimo įrenginio veikimui. Jis bus pastatytas vertikalioje padėtyje, prijungus kelis šimtus jėgos agregatų.

Šiuo metu įmonė dirba beveik visu pajėgumu. Faktas yra tas, kad statyba vykdoma atskiroje teritorijoje, todėl netrukdo atlikti kasdienių užduočių. Žinoma, tai neapsieis be apribojimų, susijusių su naujo objekto prijungimu prie naudojamų sistemų. Tačiau bet kuriuo atveju visiškai sustabdyti gamyklą neplanuojama.

Kalbant apie papildomą įrangą, ji bus pristatyta dideliais kiekiais. Įmonė įsigijo daugiau nei 400 įrenginių, kuriuos planuojama įrengti naujoje teritorijoje. Jie bus sujungti tarpusavyje ir prijungti prie reaktoriaus, kad atliktų vieną užduotį – perdirbtų naftos likučius.

Remiantis skaičiavimais, naujų technologijų įdiegimas padidins darbo efektyvumą nuo 72 iki 84%. Atitinkamai, gaminant tokios pat apimties produktus, bus sunaudota 20% mažiau naftos. Tai padidins procesų pelningumą. Daugnoros teigimu, naujovės leis gamyklai pasiekti aukštesnį lygį ir tapti viena moderniausių visoje Europoje.

Beje, modernizavimo kaina – 970 milijonų eurų. Generaliniu rangovu tapo Petrofac International iš JK.

Reaktoriaus transportavimo ypatybės

Reaktorius iš Klaipėdos buvo gabenamas į Mažeikius. Pervežimas truko apie dvi savaites (nuo rugpjūčio 6 iki 21 d.). Procesas vyko tik naktį, o greitis neviršijo trijų km/val. Taip yra dėl reaktoriaus parametrų:

  1. Sveria virš 12 tonų.
  2. 100m ilgio.
  3. 6,5 m pločio.
  4. 10 m aukščio.

Gamykla yra Mažeikių mieste. Įmonė yra vienintelė tokia Baltijos šalyse. Ji reguliariai pristato rafinuotus produktus į Lietuvos, Estijos, Latvijos, Lenkijos ir Ukrainos rinkas. Tačiau gamyklos atstovai aktyviai ieško naujų maršrutų, bendradarbiauja su Italija ir Vokietija. Taip yra dėl užsitęsusio Rusijos ir Ukrainos konflikto, dėl kurio sutriko tiekimo grandinė ir išaugo prekių/paslaugų kainos.

Be to, Lietuvos valdžia nusprendė visiškai nutraukti ekonominius ryšius su Maskva ir Minsku. Atitinkamai, sankcijų trukmė ir kai kurių rinkų uždarymas reikalauja ieškoti naujų pardavimo krypčių. Kalbant apie Ukrainą, nepaisant sunkios padėties, pirmąjį ketvirtį į šalį buvo pristatyta 93% daugiau naftos produktų, palyginti su tuo pačiu laikotarpiu pernai.

https://advego.com/antiplagiat/sHuHg8TJ/