Mūza Rubackytė koncertavo Velykiniame Ludwigo van Beethoveno festivalyje Varšuvoje ir Zabrze

0
Mūza Rubackytė koncertavo Velykiniame Ludwigo van Beethoveno festivalyje Varšuvoje ir Zabrze
Share

2024-03-25

Kovo 20 d. Ludwigo van Beethoveno muzikos velykiniame festivalyje Varšuvoje koncertavo garsi pianistė Mūza Rubackytė.

Gausiai Nacionalinėje filharmonijoje Varšuvoje susirinkusiems klausytojams, tarp kurių buvo žymūs lenkų visuomenės, politikos, kultūros aplinkos atstovai bei Lenkijoje reziduojantys užsienio šalių ambasadoriai, Mūza Rubackytė atliko melomanams gerai žinomus, virtuoziškumo reikalaujančius Ludwigo van Beethoveno ir Ferenco Liszto kūrinius.

Mūza Rubackytė jau daugelį metų kviečiama koncertuoti šiame viename žymiausių Vidurio ir Rytų Europoje muzikos festivalių. Velykinio Ludwigo van Beethoveno festivalio, kuris šiemet Lenkijoje vyksta jau 28 kartą ir kuriame dalyvauja pasaulinio lygio atlikėjai, koncertai rengiami didžiausių Lenkijos miestų filharmonijų salėse.

Po koncerto Varšuvoje, kuris buvo skirtas Lietuvos narystės Europos Sąjungos dvidešimtmečiui paminėti, festivalio direktorė Elžbieta Penderecka pasidžiaugė, kad Mūza Rubackytė ir jos talentas priklauso Europos kultūros lobynui. Lietuvos Respublikos laikinoji reikalų patikėtinė Lenkijoje Audronė Markevičienė pažymėjo, kad tokios ryškios asmenybės kaip Mūza Rubackytė jau daugelį metų garsina Lietuvos vardą Europoje, kuriai Lietuva visada priklausė. Pasak E. Markevičienės, džiugu, kad šiemet, kai Lietuva, Lenkija bei kitos šalys mini narystės Europos Sąjungoje dvidešimtmetį, festivalyje koncertuoja Prancūzijoje gyvenanti lietuvių pianistė. Priėmimo po koncerto metu klausytojai buvo pakviesti dalyvauti Lietuvos sezono Prancūzijoje programos renginiuose.

Kovo 23 d. Mūzos Rubackytės rečitalis taip pat surengtas Zabrzo miesto filharmonijoje.

Mūzos Rubackytės koncertą Varšuvoje ir Zabrze rėmė Lietuvos kultūros institutas bei Lietuvos Respublikos ambasada Varšuvoje.

Bruno Fidrych nuotrauka