Mįslingas skambutis padėjo išvengti tragedijos

0
Mįslingas skambutis padėjo išvengti tragedijos
Share

2024-03-20

Apie tai, kad gyvenamuosiuose būstuose būtini autonominiai dūmų detektoriai, kalbama ne vienerius metus. Deja, nemažai gyventojų į tai numoja ranka. O tokiuose namuose įvykus nelaimei, belieka tikėtis stebuklo, kuris padėtų išvengti aukų. Neseniai toks stebuklas nutiko Varėnos rajone.

Kai tą naktį, kelios minutės po vidurnakčio, Vilniuje budintis Bendrojo pagalbos centro operatorius Dominykas atsiliepė į eilinį skambutį, pagalbos prašymo jis neišgirdo. Girdėjosi neaiškūs garsai, kuriuos galėjai palaikyti kažkokiu susistumdymu, ir moters balsas, sakantis: „Baik, jau viskas…“ Telefoninis ryšys po 7 sekundžių nutrūko, o visi operatoriaus bandymai perskambinti buvo nesėkmingi – kiekvieną kartą pasigirsdavo automatinis garso įrašas: „Adresatas šiuo metu yra nepasiekiamas. Prašom bandyti vėliau.“

Informacijos, kas nutiko, nebuvo. Tačiau moters žodžiai kėlė įtarimą, jog jai reikia pagalbos.

Pasinaudodamas kartu su skambučiu gautais vietos nustatymo duomenimis, rodančiais vieną kaimą Valkininkų seniūnijoje, Dominykas užpildė elektroninį pranešimą policijai.

Po pusvalandžio Bendrasis pagalbos centras sulaukė skambučio iš Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato. Policijos pareigūnai prašė ugniagesių gelbėtojų pagalbos.

Paaiškėjo, kad, nuvykus nurodytu adresu, name pastebėta daug dūmų. Policininkams vargais negalais pavyko pažadinti miegančius namų šeimininkę, jos suaugusį sūnų ir jų draugą. Jie visi – gyvi ir sveiki – buvo išvesti į lauką.

Atvykus ugniagesiams gelbėtojams nustatyta, kad dūmai veržėsi iš rūsyje esančio kietojo kuro katilo. Neilgai trukus smilkstančios malkos buvo užgesintos, o patalpos išvėdintos. Mirtino pavojaus nebeliko.

Tuo metu policijos pareigūnams pagaliau pavyko prisiskambinti telefono numeriu, iš kurio buvo gautas mįslingas skambutis. Atsiliepęs kaimyninio kaimo gyventojas paaiškino tą vakarą lankęsis išgelbėtų žmonių namuose – taisęs netvarkingą krosnį. Taip ir nepavykus jos pataisyti išėjęs namo. Skubiosios pagalbos tarnybų numeriu 112 nei jis pats, nei kas kitas specialiai neskambinęs. Galbūt numeris susirinko netyčia, o fone galėjo girdėtis namų šeimininkės balsas.

Svečiui išėjus, gyventojai, pakūrę netvarkingą krosnį, nuėjo miegoti. Ir galėjo niekada nebepabusti, nes dūmų detektoriaus namuose nebuvo. Nuo mirtino apsinuodijimo juos išgelbėjo mįslingas skambutis, Bendrojo pagalbos centro operatoriaus užpildytas pranešimas policijai ir operatyvūs policijos pareigūnų veiksmai.