Ministrė A. Bilotaitė su S. Tsichanouskaya aptarė baltarusių situaciją Lietuvoje

0
Ministrė A. Bilotaitė su S. Tsichanouskaya aptarė baltarusių situaciją Lietuvoje
Share

Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė su Baltarusijos nacionaline lydere Sviatlana Tsichanouskaya aptarė Lietuvoje gyvenančių baltarusių situaciją, vakar Seimo priimtą įstatymą dėl ribojamųjų priemonių, praktinius jų statusą reglamentuojančių teisės aktų įgyvendinimo aspektus, migracijos ir saugumo klausimus.

„Ir toliau remsime Lukašenkos režimo persekiojamus Baltarusijos piliečius ir opoziciją. Darome viską, siekdami suderinti nacionalinio saugumo interesus ir pareigą priimti kaimyninės šalies piliečius, kuriems reikalinga pagalba“, – susitikime teigė ministrė A. Bilotaitė.

Susitikime sutarta didinti Lietuvoje gyvenančių baltarusių informuotumą, taip pat suburti reguliaraus formato grupę, kuri svarstys praktinius klausimus, susijusius su baltarusių gyvenimu Lietuvoje.

Šiuo metu Lietuvoje gyvena apie 49 tūkst. Baltarusijos piliečių (2020 m. jų buvo apie 18 tūkst.). Absoliuti dauguma baltarusių turi leidimą laikinai gyventi, beveik 70 proc. jų turi nuolatinį pajamų šaltinį Lietuvoje. Apie 5000 Baltarusijos piliečių pasinaudojo Lietuvos pasiūlyta supaprastinto darbo jėgos perkėlimo programa, laukiama atvykstant dar 1000 darbuotojų iš Baltarusijos.

Baltarusijos piliečių migracija į Lietuvą išaugo po nesąžiningų 2020 m. rugpjūčio mėnesio rinkimų, po kurių Lukašenkos režimas ėmėsi masinių represijų. Antrąją bangą lėmė Rusijos pradėtas karas prieš Ukrainą. Praėjusiais metais atliktos apklausos duomenimis, apie 86 proc. respondentų teigė, kad iš Baltarusijos išvyko dėl politinių priežasčių.