Ministras M. Skuodis Singapūre tarsis dėl glaudesnių susisiekimo sektoriaus ryšių ir bendradarbiavimo plėtojant susisiekimo inovacijas

0
Ministras M. Skuodis Singapūre tarsis dėl glaudesnių susisiekimo sektoriaus ryšių ir bendradarbiavimo plėtojant susisiekimo inovacijas
Share

2024-05-06

Susisiekimo ministras Marius Skuodis šią savaitę su darbo vizitu lankysis Singapūre, kur su šios šalies ministrais ir verslo atstovais tarsis dėl glaudesnio šalių bendradarbiavimo transporto, telekomunikacijų ir inovacijų sektoriuose. Siekdami toliau plėtoti Lietuvos ryšius su Azijos ir Ramiojo vandenyno regiono šalimis, ministras kartu su Lietuvos pašto vadovu Rolandu Zuku kvies stiprinti dvišalį bendradarbiavimą pašto srityje.

Vizito metu gegužės 7–10 dienomis numatomi M. Skuodžio ir jo vadovaujamos Lietuvos delegacijos susitikimai su Singapūro transporto ministru Chee Hong Tat, Komunikacijų ir informacijos ministerijos, Singapūro pašto, Sausumos transporto direkcijos, viešojo transporto operatoriaus SMRT vadovais.

Susitikimuose ministras pristatys Lietuvos susisiekimo sektorių, dvišalio bendradarbiavimo potencialą ir pasiekimus, įgyvendinant susisiekimo inovacijų skatinimo priemonę „Sandbox“. Daug dėmesio bus skiriama ir tvaraus judumo, transporto ir logistikos skaitmenizavimo, viešojo transporto, elektromobilumo, 5G ryšio plėtros klausimams.

M. Skuodis taip pat pakvies Singapūrą prisijungti prie Tarptautinio transporto forumo, kuriam šiuo metu pirmininkauja Lietuva, organizacijos, aptars drauge inicijuojamą mažųjų valstybių forumą Tarptautinės telekomunikacijos sąjungos organizuojamame Pasaulio viršūnių susitikime informacinės visuomenės klausimais, kuris vyks gegužės pabaigoje Ženevoje.

Be to, Lietuvos susisiekimo ministras lankysis tvarius aviacinius degalus gaminančioje gamykloje, susitiks su Singapūro uosto operatoriais, vietos lietuvių bendruomenės atstovais.

Singapūras – pasaulio prekybos, transporto, inovacijų ir finansinių paslaugų centras bei strategiškai svarbus Lietuvos partneris Azijos ir Ramiojo vandenyno regione. Lietuvos bendrovės yra suinteresuotos didinti eksportą, užmegzti ir stiprinti ryšius su Singapūro transporto ir telekomunikacijų partneriais.