M. Skuodis vyksta į Briuselį – susitiks su Europos Parlamento Transporto komiteto pirmininke, dalyvaus tarptautinėje diskusijoje apie transporto sektoriaus skaitmeninimą ir žalinimą

0
M. Skuodis vyksta į Briuselį – susitiks su Europos Parlamento Transporto komiteto pirmininke, dalyvaus tarptautinėje diskusijoje apie transporto sektoriaus skaitmeninimą ir žalinimą
Share

Susisiekimo ministras Marius Skuodis šiandien išvyksta į Briuselį (Belgija), kur su Europos Parlamento Transporto komiteto pirmininke Karima Delli aptars Europos Sąjungos (ES) transporto koridorių tarp Ukrainos ir Baltijos šalių jūrų uostų plėtrą. Lankydamasis Briuselyje, M. Skuodis dalyvaus Tarptautinės kelių transporto sąjungos (IRU) atstovybės ES 50-ųjų įkūrimo metinių minėjime: su ES lyderiais diskutuos apie transporto ir logistikos sričių skaitmeninimą, inovacijų diegimą ir perėjimą prie žaliojo susisiekimo. 

Tarptautiniame IRU organizuojamame renginyje taip pat dalyvaus Europos Komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen, Briuselio miesto meras Philippe‘as Close‘as, Belgijos, Ispanijos ir kitų ES šalių transporto ministerijų bei institucijų atstovai, kelių transporto pramonės lyderiai.

Ministras M. Skuodis pasisakys diskusijoje „Kryžkelėje: transporto dekarbonizacija ir skaitmeninimas“.

„Lietuvos, kaip ir viso regiono šalių, transporto sektorius šiuo metu išgyvena beprecedentę transformaciją, kuri apima rinkų, klientų ir veiklų diversifikaciją bei plėtrą į naujas rinkas, ypač – Vakarų Europoje. Mūsų lyderystė ir bendradarbiavimas su Europa, diegiant susisiekimo inovacijas ir žaliuosius sprendimus, ypač svarbūs šiandieniniame geopolitiniame kontekste“, – sako ministras M. Skuodis.

Vizito Briuselyje metu Lietuvos susisiekimo ministras taip pat planuoja susitikti su Europos Parlamento nariais iš Lietuvos.

IRU – 1948 m. Ženevoje įkurta Tarptautinė kelių transporto sąjunga, vienijanti tarptautinę transporto ir logistikos verslo bendruomenę daugiau nei 80-yje šalių.