M. Skuodis Čikagoje kvietė Lietuvos ir JAV verslo bendruomenes bendradarbiauti glaudžiau

0
M. Skuodis Čikagoje kvietė Lietuvos ir JAV verslo bendruomenes bendradarbiauti glaudžiau
Share

Dalyvaudamas Šiaurės Amerikos ir Lietuvos verslo forume Čikagoje, Jungtinėse Amerikos Valstijose (JAV), susisiekimo ministras Marius Skuodis pristatė Lietuvos susisiekimo sektorių ir jo galimybes. Kalbėdamas apie ilgalaikių verslo ryšių tolesnę plėtrą, ministras M. Skuodis kvietė šalių verslo bendruomenes bendradarbiauti dar glaudžiau: toliau plėtoti transporto ir logistikos jungtis, didinti abipuses investicijas, taip pat skatinti susisiekimo skaitmenizaciją bei inovacijas. 

„Lietuvos verslo pasiekimai, investicijos į susisiekimo infrastruktūrą ir gerėjančios jungtys siunčia pozityvų signalą užsienio investuotojams. Verslo forumas Čikagoje – tai puiki galimybė pristatyti mūsų šalies privalumus, sustiprinti esamus ir užmegzti naujus ryšius su įmonėmis Šiaurės Amerikoje“, – sako susisiekimo ministras M. Skuodis.

Forumo sesijose ir pranešėjų diskusijose pažymėta, kad Lietuvos ir JAV bendradarbiavimo potencialas dar nėra iki galo išnaudotas, todėl jį svarbu plėtoti ir toliau, ypač per dvišalę prekybą ir investicijas. 2022 m. sujungus Klaipėdos uostą ir rytinę JAV pakrantę jūriniu maršrutu Klaipėda–Gdynė–Geteborgas–Brėmerhavenas–Niujorkas–Filadelfija–Norfolkas–Klaipėda, tiesioginiai krovinių vežimai į JAV pernai siekė 2,08 mln. t. 

Be to, intensyviai bendradarbiaujama siekiant plėsti ryšius ir oro transporto srityje – šiemet laukiama JAV federalinės aviacijos administracijos atliekamo Lietuvos aviacijos sektoriaus audito išvadų, tikimasi, kad jos atvers galimybes Lietuvoje registruotiems orlaiviams vykdyti skrydžius JAV. Ministro M. Skuodžio teigimu, tai būtų didelis postūmis mūsų šalies aviacijos verslo plėtrai.

Šiemet Čikagoje surengtame forume ypatingas dėmesys skirtas Lietuvos verslininkų ir Šiaurės Amerikos šalyse gyvenančių verslo atstovų kontaktų užmezgimui ir naujų verslo galimybių atradimui. Čikagoje veikia aktyvi lietuvių bendruomenė.

JAV yra prioritetinė Lietuvos eksporto ir inovacijų, tiesioginių užsienio investicijų pritraukimo, turizmo, žemės ūkio ir maisto produktų rinka. Pernai prekybos su JAV apyvarta augo net 104 proc. ir sudarė 6,4 mlrd. eurų. Eksportas į JAV augo 9 proc. ir pasiekė 2,4 mlrd. eurų. Dvišalės prekybos su Kanada apyvarta pernai sudarė 157 mln. eurų, Lietuvos eksportas į Kanadą siekė daugiau kaip 128 mln. eurų.

M. Skuodis birželio 5–9 dienomis su darbo vizitu lankosi JAV, kur jau susitiko su Jungtinių Tautų atstovais, taip pat JAV Kongreso nariais ir kitais aukštais pareigūnais. Vizito metu taip pat vyko susitikimai su Niujorko jūrų uosto vadovybe, Atlanto tarybos (Atlantic Council), Europos politikos analizės centro ir kitų įtakingų „smegenų centrų“ atstovais bei Amerikos lietuvių bendruomene.