Ministrė A. Bilotaitė: organizuotas nusikalstamumas šalyje yra valdomas

0
Ministrė A. Bilotaitė: organizuotas nusikalstamumas šalyje yra valdomas
Share

Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė lankėsi Kaune, kur su policijos generaliniu komisaru Renatu Požėla ir Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato (AVPK) viršininko pavaduotoju Dariumi Pliavga aptarė kriminogeninę situaciją Kauno apskrityje ir kitus viešojo saugumo klausimus. Susitikime išskirtinis dėmesys buvo skirtas kovos su organizuotu nusikalstamumu priemonėms, reaguojant į pastarąjį rezonansinį įvykį Kauno Laisvės Alėjoje.  

„Būtina pabrėžti, kad tokie vienetiniai įvykiai, nors ir sulaukia didelio atgarsio visuomenėje, šalies kriminogeninės situacijos nekeičia, ji Lietuvoje gerėja. Organizuotas nusikalstamumas šalyje yra valdomas. Kova su organizuotu nusikalstamumu ir dėmesys šių grupuočių nariams ir toliau išliks vienu svarbiausių policijos prioritetų. Lietuvos gyventojai gali jaustis saugūs“, – teigia vidaus reikalų ministrė A. Bilotaitė.

Organizuoto nusikalstamumo veiklos apimtys, įskaitant ir Kauno apskritį, Lietuvoje išlieka stabilios. Policijos kasdiene kryptinga veikla užtikrinama efektyvi organizuoto nusikalstamumo kontrolė, grupuotės ir jų nariai yra identifikuoti ir stebimi, organizuoto nusikalstamumo rizikos nuolat vertinamos. Policijos duomenimis, organizuoto nusikalstamumo veikla daugiausia yra susijusi su neteisėta narkotinių medžiagų apyvarta, kontrabanda, ir dažniausiai vykdoma užsienio šalyse.

Kauno AVPK išskirtinį dėmesį skiria narkotikų paplitimo mokyklose užkardymui – identifikuotos rizikingiausios mokyklos, su jomis bendradarbiaujama taikant prevencines priemones.

Susitikime aptartos ir kitos priemonės viešojo saugumo užtikrinimui. Kauno AVPK ypatingą dėmesį skiria operatyviam reagavimui į nusikaltimus, tam skirti net 206 pareigūnai. 2023 m. sausio‒rugpjūčio mėn. Kauno AVPK į 97‒98 proc. pranešimų sureagavo per veiklos planuose nustatytą laiką. Kauno apskritis taip pat pasižymi aukštesniu nei šalies vidurkis sunkių ir labai sunkių nusikaltimų ištyrimu – jis šiais metais yra 21,1 proc. aukštesnis nei pernai ir sudaro 70,6 proc.

Kauno AVPK dirba 1216 pareigūnų. Visuomenės pasitikėjimas Kauno AVPK 2022 m. siekė 82 proc. ir atitiko šalies vidurkį. Kauno AVPK  prižiūri Kauno miesto, Kauno rajono, Kaišiadorių rajono, Jonavos rajono ir Kėdainių rajono savivaldybių teritorijas.