M. Skuodis atidarys Tarptautinio transporto forumo Lotynų Amerikos susitikimą, susitiks su Čilės transporto ministru

0
M. Skuodis atidarys Tarptautinio transporto forumo Lotynų Amerikos susitikimą, susitiks su Čilės transporto ministru
Share

2024-04-01

Susisiekimo ministras Marius Skuodis pirmadienį pradeda darbo vizitą Čilėje, kur atidarys Tarptautinio transporto forumo (ITF), kuriam šiuo metu pirmininkauja Lietuva, Lotynų Amerikos ir Karibų regiono aukšto lygio susitikimą, susitiks su Čilės transporto ir telekomunikacijų ministru, tarptautinių organizacijų vadovais.

ITF renginio metu M. Skuodis dalyvaus diskusijoje apie šiandien kylančius regioninius ir globalius iššūkius transporto srityje, pristatys Lietuvos susisiekimo sektorių ir pirmininkavimo ITF prioritetus, įskaitant paramos Ukrainai iniciatyvas. 2024 m. gegužės pabaigoje Čilė iš Lietuvos perims pirmininkavimą ITF.

Susitikime su Čilės kolega Juanu Carlosu Muñoz Abogabiru bus aptariamas pasirengimas gegužės mėnesį Vokietijoje, Leipcige, vyksiančiam ITF viršūnių susitikimui – svarbiausiam Lietuvos pirmininkavimo ITF renginiui, taip pat bus diskutuojama apie ITF tęstines veiklas, prisidedančias prie Ukrainos transporto infrastuktūros atstatymo. Tikimasi, kad tai bus vienas iš Čilės pirmininkavimo ITF prioritetų.

Ministrai kalbės apie geresnio susisiekimo oru su Pietų Amerikos žemynu galimybes, dvišalio bendradarbiavimo jūrų transporto, logistikos ir inovacijų srityse plėtrą ir kitus aktualius klausimus.

Balandžio 1–3 dienomis vyksiančio vizito metu taip pat numatyti M. Skuodžio susitikimai su Ispanijos valstybės sekretoriumi transportui ir tvariam judumui Jose Antonio Santano Clavero, Tarptautinės viešojo transporto asociacijos (UITP) generaliniu sekretoriumi Mohamedu Mezghani, Tarptautinės oro uostų tarybos (ACI) generaliniu direktoriumi Luisu Felipe de Oliveira.

Be to, ministras lankysis Valparaiso jūrų uoste, Santjago elektrinių autobusų depe ir metro valdymo centre, susitiks su vietos lietuvių bendruomenės atstovais.