LTG grupė ir „Ukrainos geležinkeliai“ stiprina bendradarbiavimą: sutarė vystyti krovinių gabenimo maršrutą Klaipėda–Kyjivas

0
LTG grupė ir „Ukrainos geležinkeliai“ stiprina bendradarbiavimą: sutarė vystyti krovinių gabenimo maršrutą Klaipėda–Kyjivas
Share

2024-05-06

LTG grupė ir „Ukrainos geležinkeliai“ oficialiai pasirašė supratimo memorandumą, kuriuo sutarta stiprinti tarptautinį bendradarbiavimą ir vystyti bendrą tarptautinį intermodalinį maršrutą Klaipėda–Kyjivas per Lenkijos teritoriją. Šiuo strateginės reikšmės susitarimu abiejų šalių vežėjai geležinkeliu sutarė kartu koordinuoti projektą ir jo konkurencingam įgyvenimui skirti būtinas priemones ir resursus.  

Planuojama, kad pirmieji bandomieji intermodalinių krovinių gabenimo maršruto reisai bus atlikti dar šiemet. Ateityje šiuo maršrutu kroviniai turėtų būti gabenami reguliariai. Tokiu būdu bus sukurtas efektyvus transporto koridorius tarp Lietuvos ir Ukrainos bei išnaudotas šalių geležinkelių, uosto terminalų ir šalių sienų kirtimo punktų potencialas. 

„Ukrainą ir „Ukrainos geležinkelius“ matome kaip savo strateginius partnerius užtikrinant sklandų krovinių judėjimą tiek tarp mūsų šalių, tiek išplečiant eksporto ir importo galimybes per Klaipėdos uostą tarp Ukrainos ir Skandinavijos. Kryptingai palaikome Ukrainą jos siekyje vystyti alternatyvius logistikos sprendimus bei didinti abiejų šalių verslo konkurencingumą regione“, – sako LTG grupės vadovas Egidijus Lazauskas.  

Supratimo memorandumą Vilniuje pasirašė „Ukrainos geležinkelių“ vadovas ir valdybos pirmininkas Yevhen Liashchenko ir bendrovės valdybos narys Viacheslav Yeromin bei LTG grupės vadovas E. Lazauskas ir grupės krovinių vežimo bendrovės „LTG Cargo“ vadovė Eglė Šimė.  

Bendrovės taip pat sutarė išanalizuoti rinkos potencialią, paruošti reikiamus technologinius ir operatyvinius sprendimus bei konkretų veiksmų planą, kuriuo bus užtikrintas dėkingas projekto įgyvendinimas. 

Tai jau ne pirmas Lietuvos ir Ukrainos geležinkelių memorandumas, kuriuo siekiama padėti su Rusijos agresija kovojančiai šaliai integruotis į Europos geležinkelių tinklą. Praėjusiais metais LTG grupė ir „Ukrainos geležinkeliai“ Miunchene pasirašė susitarimą bendradarbiauti  įgyvendinant LTG inicijuotą programą „FREE Rail“, kuria  siekiama sukurti geležinkelių veiklos modelį, pagrįstą ES geležinkelių standartais ir gerąja praktika bei suderintą su plačiosios vėžės specifika (EU+). Numatoma, kad pastarasis projektas leis pasiekti visapusišką – verslo ryšių, technologijų ir IT – integraciją su Europa, atvers daugiau galimybių geležinkelių paslaugomis besinaudojančioms įmonėms, gyventojams bei vakarų geležinkelių pramonei. 

Krovinių vežimo bendrovė „LTG Cargo“ yra LTG grupės įmonė, šiuo metu tęsianti aktyvius integracijos ir plėtros Vakaruose veiksmus. Bendrovė teikia krovinių gabenimo, logistikos ir ekspedijavimo, krovinių pakrovos, lokomotyvų ir vagonų remonto bei vagonų nuomos paslaugas Lietuvoje ir užsienyje. „LTG Cargo“ yra įsteigusi ir valdo bendroves „LTG Cargo Polska“ Lenkijoje ir „LTG Cargo Ukraine“ Ukrainoje. Vystydama žalesnį krovinių transportavimą geležinkeliu, įmonė telkia 1,8 tūkst. logistikos sektoriaus profesionalų komandą.  Praėjusiais metais „LTG Cargo“ 2023 m. pervežė 27,2 mln. t krovinių. Bendrovės pajamos praėjusiais metais siekė maždaug 286 mln. Eur, grynasis pelnas – 17,5 mln. Eur.