Maršruto Vilnius–Ryga populiarumas: vos per du mėnesius nupirkta 14 tūkst. bilietų

0
Maršruto Vilnius–Ryga populiarumas: vos per du mėnesius nupirkta 14 tūkst. bilietų
Share

2024-02-14

Praėjusių metų pabaigoje maršrutu Vilnius–Ryga pradėjęs kursuoti traukinys ir toliau viršija lūkesčius. Per mažiau kaip du mėnesius keleiviai jau spėjo įsigyti 14 tūkst. bilietų. Absoliuti dauguma šio maršruto keleivių (77 proc.) renkasi tarptautines keliones tarp didžiųjų Lietuvos ir Latvijos miestų. Ypač savaitgaliais bilietai išgraibstomi dar kelios dienos iki reiso, o bilietai šiam ilgajam savaitgaliui – iš Vilniaus išvykstant vasario 16 d. ir grįžtant 18 d. – jau išpirkti.

Naujuoju kasdieniu maršrutu Vilnius–Ryga keliauti galima iš keturių Lietuvos miestų: Vilniaus, Kaišiadorių, Šiaulių ir Joniškio – pirmieji trys miestai rikiuojasi tarp didžiausius keleivių srautus Lietuvoje turinčių stočių, o Joniškiui naujai sudaryta galimybė susisiekimui traukiniu. Tokiu būdu pirmiausia užtikrinamos kuo patogesnės ir greitesnės tarptautinės kelionės tarp maršruto trasoje esančių  populiariausių Lietuvos stočių ir Rygos.

„Keleiviai tiek Lietuvoje, tiek Latvijoje netruko pamėgti naują tarptautinę tvaraus susisiekimo jungtį. Kaip ir planuota, šis maršrutas daugiausiai dėmesio sulaukia iš į kaimyninę šalį greitai ir patogiai keliauti norinčių traukiniautojų. Tai, kad net pirmaisiais žiemos mėnesiais, kai žmonės įprastai keliauja mažiausiai, vidutiniškai kasdien šiuo maršrutu keliauja apie 200 žmonių rodo, jog šylant orams galime tikėtis dar didesnio šio maršruto populiarumo“, – sako „LTG Link“ vadovė Kristina Meidė.    

Pasak jos, keičiasi ir tarptautinės jungties keleivių bilietų pirkimo įpročiai. Dauguma (95 proc.) jų renkasi kelionę planuoti patogiausiu būdu – internetu ar per mobiliąją programėlę, taip pat yra linkę keliones planuoti iš anksto. Šiandien tik įpusėjus vasariui, traukiniautojai jau planuoja keliones pirmosiomis kovo dienomis. Pirmą pavasario mėn. jau įsigyta apie 750 bilietų.

Daugiausia traukiniautojų į Rygą vyksta iš Vilniaus – apie 64 proc., maždaug 16 proc. keleivių Rygoje lankosi iš Šiaulių, kas dešimtas traukiniautojas – iš Kaišiadorių, apie 7 proc. keleivių į Rygą važiuoja iš Joniškio. Tarptautinis maršrutas yra aktualus šeimoms ir jaunimui – apie 10 proc. keleivių – vaikai ir moksleiviai.  

Keleivių vežimo bendrovė „LTG Link“ yra LTG grupės dalis. Įmonė teikia tvaraus viešojo susisiekimo geležinkelių transportu paslaugas Lietuvoje ir užsienyje. „LTG Link“ siekia kurti patogesnių kelionių patirtį visiems klientams bei skatinti žmones dažniau rinktis tvaresnį geležinkelių transportą ir taip prisidėti prie transporto poveikio aplinkai mažinimo. Bendrovės pervežamų klientų skaičius pastaraisiais metais auga ir 2023 m. pasiekė  5 mln. keleivių, t. y. maždaug 7 proc. daugiau nei 2022 metais (4,7 mln.).