Lietuvos šimtmetis Tarptautinėje telekomunikacijų sąjungoje įamžintas pašto ženkle

0
Lietuvos šimtmetis Tarptautinėje telekomunikacijų sąjungoje įamžintas pašto ženkle
Share

Penktadienį, birželio 16 d., Lietuvos paštas išleidžia dizainerės Alicijos Širvinskienės kurtą pašto ženklą „Lietuvos narystei Tarptautinėje telekomunikacijų sąjungoje – 100 metų“. Pašto ženklo nominalas – 1,50 Eur, tiražas – 20 tūkst. vnt.

Tarptautinė telekomunikacijų sąjunga (angl. International Telecommunication Union, ITU) yra specializuotoji Jungtinių Tautų institucija. Ji įkurta dar 1865 m. ir pradžioje buvo vadinama Tarptautine telegrafo sąjunga. Pagrindinis institucijos uždavinys – teikti rekomendacijas ir skatinti tarptautinį bendradarbiavimą telekomunikacijų srityje. Sąjunga taip pat reguliuoja radijo dažnių tarptautinius klausimus, padeda plėtoti komunikacijų sistemas silpnesnės ekonomikos šalyse.

2019 m. Lietuvos Užsienio reikalų ministerijos specialistų pastangomis, Portugalijos diplomatijos archyve buvo rasti dokumentai, liudijantys, kad mūsų valstybė tuometės Tarptautinės telegrafo sąjungos nare tapo 1923 m. liepos 1 d.

Lietuvą 1940 m. okupavus Sovietų Sąjungai, šalies narystė organizacijoje buvo sustabdyta ir atnaujinta buvo tik 1991 m., po Nepriklausomybės atkūrimo.

Šiuo metu ITU generalinio sekretoriaus pavaduotojo pareigas užima praėjusiais metais Lietuvos nominuotas Tomas Lamanauskas. 2023 m. ITU vienijo 193 šalis ir apie 900 telekomunikacijų sektoriaus įmonių bei akademinių institucijų. 

Kiekvienais metais Lietuvos paštas išleidžia nuo 20 iki 25 pašto ženklų.