Lietuvos parama Ukrainai vertinama kaip viena reikšmingiausių

0
Lietuvos parama Ukrainai vertinama kaip viena reikšmingiausių
Share

Lietuvos parama Ukrainos energetikos sektoriui jau siekia daugiau kaip 11 mln. eurų, taip pat rengiama dar viena paramos dalis už beveik 3 mln. eurų. Kovo mėnesį Ukrainoje atliktos tiesioginės apklausos duomenimis, Lietuvos vaidmuo teikiant paramą Ukrainai yra vertinamas kaip vienas reikšmingiausių.

Lietuvos vietos valdžios institucijos, savivaldybės, nevyriausybinės organizacijos, bendruomenės, privačios įmonės ir rėmėjai jau perdavė Ukrainai daugiau kaip 1182 generatorius ir 270 transformatorių. Iš viso į Ukrainą pervežtų generatorių bendra galia jau siekia daugiau kaip 6,6 MW. Šis skaičius nuolat auga, nes nevyriausybinės organizacijos, bendruomenės ir vietos valdžios institucijos aktyviai remia ne tik Ukrainos ginkluotąsias pajėgas, bet ir nuo karo nukentėjusius ukrainiečius.

Balandžio mėnesį išvežta 11 mašinų su humanitariniu kroviniu Ukrainos energetikos sektoriui ir išgyvenimo taškams. Taip pat rengiama dar viena paramos dalis – transformatoriai, generatoriai, atsarginės dalys, kurių vertė sieks daugiau kaip 2,9 mln. eurų.

Teikiant dvišalę paramą Ukrainos atkūrimui ir atstatymui, įgyvendinamas projektas, skirtas modernizuoti energetikos infrastruktūrą Nikolajevo mieste, atnaujinant elektros skirstomąjį tinklą, pereinant prie 20 kV įtampos ir priartinant jį prie ES standartų. Tikimasi, kad tokio pobūdžio projektai galėtų būti vykdomi ir kituose Ukrainos regionuose.

Kovo mėnesį Ilko Kucheriv demokratinių iniciatyvų fondo ir Razumkovo centro atliktos tiesioginės apklausos duomenimis, Lietuvos vaidmuo teikiant paramą ukrainiečių yra vertinamas kaip vienas reikšmingiausių ir rikiuojasi iš karto po Lenkijos, JAV, Jungtinės Karalystės ir Vokietijos. Lietuvos veiklą, kaip vieną svarbiausių teikiant paramą Ukrainai, mato 12,4 % apklaustųjų ir lenkia Prancūziją, Italiją, Europos Sąjungą, Kanadą, Čekiją bei kitas Baltijos šalis.

 

LITGRID nuotrauka