Lietuva programai „Grūdai iš Ukrainos“ skiria 2 mln. eurų

0
Lietuva programai „Grūdai iš Ukrainos“ skiria 2 mln. eurų
Share

Šiandien Vyriausybės posėdyje pritarta 2 mln. eurų įnašo skyrimui Ukrainos kartu su tarptautiniais partneriais vykdomai humanitarinei maisto programai „Grūdai iš Ukrainos“, skirtai prisidėti prie apsirūpinimo maistu užtikrinimo tarptautiniu mastu.

„Nuo rusijos invazijos į Ukrainą pradžios tarptautinė bendruomenė sutelkė  ženklią finansinę, humanitarinę ir karinę paramą besiginančiai Ukrainai. Karui tęsiantis, turime kolektyviai užtikrinti paramos tęstinumą – tam daug dėmesio skiria ir Lietuva. „Grūdai iš Ukrainos” iniciatyva vaidina svarbų vaidmenį švelninant neigiamą karo poveikį pasaulinei maisto rinkai ir stiprinant Ukrainos galimybes eksportuoti grūdus, ypač į pažeidžiamas šalis. Tikimės, kad jau antrasis Lietuvos 2 milijonų eurų įnašas į šią iniciatyvą prisidės prie jos sėkmės ir taip pat paskatins kitas šalis jungtis“, – sako finansų ministrė Gintarė Skaistė.  

Dėl rusijos invazijos į Ukrainą grūdų eksportas iš Ukrainos buvo sutrikdytas, todėl pasaulinėse rinkose išaugo maisto kainos, o ypač smarkiai pabrango grūdai. Reaguojant į tai, buvo sukurta iniciatyva „Grūdai iš Ukrainos“, siekiant išlaikyti Ukrainos grūdų eksportą ir taip prisidėti prie pasaulinio apsirūpinimo maistu užtikrinimo. Lietuva 2022 m. prie šios iniciatyvos taip pat prisidėjo 2 mln. eurų įnašu.  

Lietuva prisideda prie įvairių iniciatyvų, remiančių Ukrainą Europos Sąjungos ir tarptautinių finansinių institucijų priemonėmis. Šis 2 mln. eurų indėlis yra dalis platesnės Lietuvos strategijos remti Ukrainą iki pergalės – iki šiol Lietuvos skirta humanitarinė, finansinė ir karinė pagalba sudaro daugiau nei 1,9 proc. šalies BVP.