Lenkijoje aptarti Ukrainos atstatymo klausimai

0
Lenkijoje aptarti Ukrainos atstatymo klausimai
Share

2023-11-15

Energetikos viceministras Albinas Zananavičius lapkričio 14 d. dalyvavo Lenkijoje vykusioje tarptautinėje konferencijoje dėl Ukrainos atstatymo klausimų.

„Lietuva ir toliau palaikys Ukrainą ir yra pasirengusi suteikti bet kokią jai reikalingą pagalbą. Saugi, atspari ir tvari Ukraina yra mūsų ateitis. Tik dirbdami kartu galime ne tik atkurti Ukrainos energetikos sektorių, išlaikyti jį karo sąlygomis, bet ir padėti šaliai pasiekti ambicingą tikslą – transformuotis į tvarų, novatorišką ir atsparų energetikos sektorių, atitinkantį ES teisinę ir reguliavimo sistemą“, – kalbėjo viceministras A. Zananavičius.

Diskusijos apie Ukrainos energetikos sektoriaus atsigavimą ir pertvarką metu viceministras pabrėžė, kad Ukrainos patirtis užtikrinant tiekimo saugumą ir atsparumą fizinėms bei kibernetinėms grėsmėms yra neišnaudotas potencialas, kuriam ES turėtų skirti daugiau dėmesio.

„Šiandien turėtume diskutuoti ne tik apie tai, ką mes galime pasiūlyti Ukrainai, bet ir apie tai, ką Ukraina gali pasiūlyti ES. Ukraina yra sukaupusi žinių, kurios gali duoti didelę naudą, kaip apsaugoti energetikos infrastruktūrą ir užtikrinti jos atsparumą fizinėms ir kibernetinėms grėsmėms“, – sakė A. Zananavičius. 

Renginio metu dėmesys taip pat skirtas ir artėjančiam žiemos sezonui – aptarta parama ir pagalba Ukrainai, kad ji galėtų išlaikyti energijos tiekimą namų ūkiams ir pramonei be didesnių sutrikimų.

Tarptautinėje konferencijoje „Rebuild Ukraine Powered by Energy“ dalyvavo Ukrainos ir užsienio vyriausybių bei verslo atstovai, kad aptartų ir spręstų klausimus, susijusius su Ukrainos energetikos infrastruktūros atkūrimu, energetiniu saugumu, energijos gamybos decentralizavimu, žaliosios energijos plėtra ir Ukrainos, kaip Europos energetikos centro, ateities planų kūrimu.