Kviečiame prisijungti prie Lietuvos komercijos atašė komandos

0
Kviečiame prisijungti prie Lietuvos komercijos atašė komandos
Share

Ekonomikos ir inovacijų ministerija skelbia konkursą komercijos atašė pareigoms Italijoje bei Jungtinėje Didžiosios Britanijos ir Šiaurės Airijos Karalystėje.

„Ieškome naujų kolegų, kurie prisidės toliau auginant Lietuvos gaminių eksportą į mums strategiškai svarbias rinkas bei pritraukiant į mūsų šalį naujus investuotojus, kuriančius čia darbo vietas. Iki 2024 metų mūsų ministerijai dirbs dvigubai didesnis – 23 komercijos atstovų tinklas. Taip sukursime daugiau galimybių Lietuvai ir mūsų verslui“, – sako ekonomikos ir inovacijų ministrė A. Armonaitė.

Į komercijos atašė pareigas kandidatuoti gali asmenys, turintys bakalauro kvalifikacinį laipsnį teisės, verslo, ekonomikos arba politikos mokslų srityse arba bakalauro kvalifikacinį laipsnį ir ne mažesnę kaip dvejų metų darbo tarptautinio bendradarbiavimo srityje patirtį. Pretendentai į pareigas privalo mokėti anglų kalbą C1 lygiu. Kandidatai į komercijos atašė Italijoje pareigas taip pat privalo mokėti italų kalbą B2 lygiu.

„Išrinkti nauji komercijos atašė Italijoje ir Jungtinėje Karalystėje padės atverti daugiau eksporto galimybių ir užmegzti reikšmingus dvišalius verslo santykius. Tai neabejotinai sustiprins atstovavimą verslui užsienyje ir išlaikyti glaudžius ekonominius santykius“, – teigia ekonomikos ir inovacijų viceministras Karolis Žemaitis.

Visi reikalavimai kandidatams ir kita informacija apie kandidatūrą į komercijos atašė pareigybes Jungtinėje Karalystėje  skelbiama čia.

Visi reikalavimai kandidatams ir kita informacija apie kandidatūrą į komercijos atašė pareigybes  Italijoje skelbiama čia.

Komercijos atašė, be darbo užmokesčio, taip pat gaus ir papildomas kompensacijas – gyvenimui užsienyje ir būsto nuomai. Jungtinėje Karalystėje tai sudarys 5,9 tūkst. eurų, Italijoje – daugiau kaip 4,6 tūkst. eurų.  

Taip pat komercijos atašė yra išmokama vienkartinė įsikūrimo išmoka, kompensuojamos sveikatos draudimo išlaidos ir vaikų ikimokyklinio ugdymo, mokymosi išlaidos. Komercijos atašė yra vieną kartą per kadencijos metus kompensuojamos kelionės į Lietuvą ir atgal išlaidos.

2022 m. tarp 211 Lietuvos prekybos partnerių Jungtinė Karalystė užėmė 10 vietą, prekybos apyvarta pasiekė 3,02 mlrd. eurų. Eksportas sudarė 1,54 mlrd. eurų, importas – 1,48 mln. eurų.

Italija užėmė 11 vietą pagal prekybos apyvartą, kuri tarp šių dviejų šalių siekė 2,8 mlrd. eurų. Eksportas sudarė 919 mln. eurų, importas – 1,9 mlrd. eurų.