Kviečiame į diskusiją „UNESCO Pasaulio paveldas Vilniuje: ką vertiname ir turime išsaugoti?“

0
Kviečiame į diskusiją „UNESCO Pasaulio paveldas Vilniuje: ką vertiname ir turime išsaugoti?“
Share

Kultūros ministerija kartu su Vilniaus miesto savivaldybe kviečia vilniečius į susitikimą-diskusiją, kurios tikslas – pradėti kartu įtraukti visuomenę į UNESCO Pasaulio paveldo vietovės, Vilniaus istorinio centro, valdymo plano parengimo procesą.

Gyventojai kviečiami nuo pat pradžių įsitraukti į šio strateginio dokumento kūrimą, kartu su ekspertais aptarti Vilniaus senamiesčio kultūrines vertes, jų svarbą bei išsaugojimo ateities kartoms galimybes. Siekiama, kad atsirastų dokumentas, kuriame būtų apibrėžta Vilniaus istorinio centro išskirtinės visuotinės vertės apsauga ir pokyčių valdymas, išskirtinį dėmesį skiriant Vilniaus senamiesčio gyventojų, lankytojų, turistų, verslo atstovų ir kitų, su saugoma vietove susijusių grupių poreikiams.

Pirmajame susitikime planuojami kultūros viceministro, tarptautinių kultūros paveldo organizacijų ir Vilniaus miesto savivaldybės atstovų pasisakymai, Vilniaus istorinio centro valdymo plano rengėjų pristatymai ir dirbtuvės, susijusios su įvairių aspektų (paveldo apsauga, naudojimas, žinomumas, komunikacija Vilniaus senamiestyje ir už jo ribų) aptarimu.

Susitikimo laikas – gegužės 25 d., ketvirtadienis, 18 val.

Vieta – Lietuvos nacionalinio muziejaus parodų erdvė „Istorijų namai“ (T. Kosčiuškos g. 3).

Registracija į susitikimą 

Daugiau informacijos

Žygimanto Gedvilos / BNS nuotrauka