Kultūros ministrui S. Kairiui įteiktas Ukrainos valstybinis apdovanojimas

0
Kultūros ministrui S. Kairiui įteiktas Ukrainos valstybinis apdovanojimas
Share

Šiandien, spalio 6 d., Vilniuje vykusioje Jerzy Giedroyc dialogo ir bendradarbiavimo bei Lenkijos–Lietuvos forumų apdovanojimų ceremonijoje Lietuvos kultūros ministrui Simonui Kairiui įteiktas Ukrainos valstybinis apdovanojimas – Kunigaikščio Jaroslavo Išmintingojo 5-ojo laipsnio ordinas.  

Nuo pat karo Ukrainoje pradžios kultūros ministras S. Kairys aktyviai bendradarbiavo su Ukrainos Kultūros ministerijos vadovybe, akcentavo būtinybę remti savo nepriklausomybę ginančią Ukrainą ir jos interesus tarptautiniuose susitikimuose, konferencijose, kituose renginiuose. Kartu su Lenkijos kultūros ministru Piotru Glinskiu ir tuomečiu Ukrainos kultūros ministru Oleksandru Tkačenka ministras S. Kairys pasirašė Liublino trikampio deklaraciją dėl paramos Ukrainai, kuria įsipareigojama remti Ukrainą įvairiuose tarptautiniuose formatuose siekiant apsaugoti jos kultūros paveldą ir kultūros vertybes, teikti visapusišką paramą Ukrainos kultūros ir meno atstovams, kuriantiems ir dirbantiems Lietuvoje, Lenkijoje ir Ukrainoje, taip pat prisidėti prie tvaraus Ukrainos atstatymo.

Kultūros ministerijos pastangos prisidėjo prie reikšmingų pokyčių tarptautiniame kontekste: į šeštąjį ES sankcijų paketą Rusijai buvo įtrauktas dar trijų Rusijos propagandinių TV kanalų turinio blokavimas, o UNESCO Pasaulio paveldo komitetui pirmininkavusi Rusija pasitraukė iš šių pareigų.

Ukrainos valstybinis apdovanojimas S. Kairiui skirtas Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenskio 2022 m. rugpjūčio 22 d. pasirašytu įsakymu.

Gintarės Grigėnaitės nuotrauka