Kultūros ministerija kviečia švęsti ne Kultūros, o Pasaulinę meno dieną

0
Kultūros ministerija kviečia švęsti ne Kultūros, o Pasaulinę meno dieną
Share

2024-04-09

Kultūros ministerija balandžio 15 d. kviečia visuomenę švęsti Pasaulinę meno dieną. Šią dieną į minimų dienų sąrašą yra įtraukusi ir UNESCO.

Dar 2006 m. Lietuvos Respublikos Seimas priėmė įstatymą, kuriuo balandžio 15-oji kaip atmintina diena buvo įteisinta Kultūros diena. Tačiau, kultūros ministro Simono Kairio teigimu, artimos Kultūros dienos sąsajos su Rusija, prieštaringai vertinamu Taikos vėliavos komitetu reikalauja iš naujo įvertinti šią tradiciją ir balandžio 15-ąją švęsti Pasaulinę meno dieną.

„Rusija buvo viena pasaulinės Kultūros dienos iniciatorių, pavertusi ir šią datą savo propagandos dalimi. Tradiciškai per Kultūros dieną keliama Taikos vėliava, deja, plevėsavo ir Donecko karo zonoje, patvirtindama imperialistinius tikslus. Kraugerys dar kartą įrodė, kad jo rankose net gražūs ir taikūs dalykai tampa kruvino plano dalimi, – sako S. Kairys. – Todėl kviečiame visuomenę nuo šiol balandžio 15 d. švęsti Pasaulinę meno dieną, kaip tai daryti skatina ir UNESCO, o vietoje Taikos vėliavos iškelti Ukrainos vėliavą.“  

1452 m. balandžio 15 d. gimė italų dailininkas, architektas, poetas Leonardo da Vinci. Todėl UNESCO balandžio 15-ąją dieną paskelbė Pasauline meno diena, pagerbdama Renesanso genijaus atminimą. Pasauline meno diena visame pasaulyje siekiama didinti sąmoningumą apie kūrybinę veiklą.

Irmanto Gelūno / BNS nuotrauka