KN atnaujina dyzelino tiekimą Ukrainai ISO konteineriais

0
KN atnaujina dyzelino tiekimą Ukrainai ISO konteineriais
Share

2023-12-07

Tarptautinė energijos terminalų operatorė AB „Klaipėdos nafta“ (KN) atnaujina dyzelino tiekimą Ukrainai ISO konteineriais. Bendrovės skystųjų energijos produktų terminale Klaipėdoje į ISO konteinerius bus pakrauta 30 tūkst. tonų dyzelino, kuris geležinkeliu per Lenkiją bus gabenamas į Ukrainą.  
 
Kraunant dyzeliną bendrovėje sėkmingai panaudota krovos schema, kai naftos produktai kraunami į ISO konteinerines cisternas. Šis krovos būdas KN pirmą kartą išbandytas praėjusių metų pabaigoje, kai į Ukrainą išsiųsti pirmieji ISO konteineriai su dyzeliniu kuru.  
 
Tuomet bendrovė per rekordiškai trumpą laiką naujai krovos schemai ne tik sėkmingai adaptavo savo infrastruktūrą, bet ir kompleksiškai pasirūpino visais dyzelino logistinės operacijos į Ukrainą komponentais: surado ir išnuomojo klientui reikalingą kiekį ISO konteinerių, kurių trūkumas tuo metu buvo jaučiamas visoje Europoje, pasirūpino šių konteinerių atgabenimu į Klaipėdos uostą, laikino jų saugojimo sprendimu ir vėliau jau pakrautų konteinerių pervežimo ekspedijavimu.  
 
2022-2023 metais KN valdomame skystųjų energijos produktų terminale Klaipėdoje iš viso priimti keturi tanklaiviai, atgabenę Ukrainai skirtą dyzeliną, kuris buvo kraunamas naująja krovos schema į ISO konteinerius. Iš viso per šį laikotarpį ISO konteineriais ir vagonais iš Klaipėdos į Ukrainą geležinkeliu išvežta beveik 100 tūkst. tonų dyzelino.  
 
30 tūkst. tonų dyzelino iš jį į Klaipėdą atgabenusio tanklaivio perkrauta į KN talpyklas, o vėliau iš jų – į ISO konteinerines cisternas, kurios geležinkeliu per Lenkiją bus gabenamos į Ukrainą. 
 
KN Komercijos direktorius Mindaugas Navikas pažymi, kad KN, kaip strateginės svarbos energijos terminalų infrastruktūros valdytoja, užtikrina energetinį saugumą ne tik SGD, tačiau kartu ir naftos produktų srityje – siūlydama naftos produktų strateginio rezervo saugojimo bei nepertraukiamo jų importo ir eksporto galimybes. 
 
„Žiūrint bendrai – pasikeitus geopolitinei situacijai Klaipėda tapo svarbiu naftos produktų importo tašku regione ir centrinėje Europoje, įskaitant Ukrainą. Tęsiame bendradarbiavimą su klientais ten ir esame pasiruošę bet kada, kai tik yra poreikis, padėti jiems užtikrinti ne tik sklandų energetinių išteklių tiekimą į Ukrainą, bet ir kitų jų gamyklose gaminamų skystųjų energijos produktų eksporto galimybes“, – teigia KN Komercijos direktorius.  

KN – tarptautinė energijos terminalų operatorė, užtikrinanti saugius ir patikimus skystosios energijos srautus, chemijos ir žaliavų krovą Baltijos jūros regiono vartotojams, o klientams visame pasaulyje padedanti žiniomis ir gebėjimais plėtoti tvarios energetikos infrastruktūros projektus. Bendrovė šiuo metu eksploatuoja tris skystųjų energijos produktų terminalus Klaipėdoje, Subačiuje ir Marijampolėje, yra suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) terminalų Lietuvoje ir Brazilijoje operatorė. KN taip pat teikia komercinio eksploatavimo paslaugas dviem iš trijų Vokietijos plaukiojančių SGD terminalų. Iki šiol bendrovė yra prisidėjusi prie daugiau nei 10 skirtingų SGD projektų visame pasaulyje.

Daugiau informacijos: [email protected]