Kiekvieną šeštadienį gaisrinės atveria duris lankytojams

0
Kiekvieną šeštadienį gaisrinės atveria duris lankytojams
Share

2024-04-26

Ar žinote, kad gegužė – šeimos mėnuo. Kad visi būtų saugesni, šalies ugniagesiai gelbėtojai kviečia gyventojus šeštadieniais nuo 10 iki 12 val. apsilankyti gaisrinėse. Ugniagesiai pasirengę jiems papasakoti, kodėl namuose būtina turėti autonominį dūmų detektorių, kaip prižiūrėti krosnis, elektros instaliaciją, kodėl būtina valyti dūmtraukį, kodėl negalima rūkyti lovoje, kodėl svarbu nepalikti degančių žvakių ar ant viryklės verdančio puodo, kodėl būtina įsigyti gesintuvą ir nedegų audeklą.

Lankytojai galės susipažinti su ugniagesių darbo sąlygomis, gaisrine ir gelbėjimo technika, o mažieji turės galimybę pasėdėti gaisriniame automobilyje. Gelbėtojai taip pat paaiškins, kaip pasirengti ekstremaliosioms situacijoms. Apsilankiusieji bus pakviesti susipažinti  ir  su Lietuvos pasirengimo ekstremaliosioms situacijoms svetaine LT72.lt.

Šeštadieniais gaisrinių durys buvo atviros ir praėjusiais metais. Sulaukta nemažai lankytojų – suaugusiųjų ir vaikų, šeimų su vaikais, ekskursijų iš mokyklų ir darželių. Ugniagesiai su gyventojais dalijosi saugios gyvensenos žiniomis, pasakojo apie savo darbą, patarė, kaip išvengti gaisrų ir kitų nelaimių. 

Šiemet jie vėl laukia smalsių ir žingeidžių vaikų, šeimų, jaunimo ir vyresnio amžiaus žmonių.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenimis, šiemet šalyje kilo 2689 gaisrai. Jų metu žuvo 38 žmonės.

Ugniagesiai gelbėtojai tikisi, kad įgytos žinios apsaugos gyventojus nuo skaudžių nelaimių.

Simono Zakio nuotr.