Susisiekimo ministerija siūlo Mažeikių geležinkelio stoties pastatą perduoti savivaldybei

0
Susisiekimo ministerija siūlo Mažeikių geležinkelio stoties pastatą perduoti savivaldybei
Share

2024-01-09

Susisiekimo ministras Marius Skuodis pasirašė teikimą, kuriuo Vyriausybei pateiktas nutarimo dėl Mažeikių geležinkelio stoties pastato perdavimo Mažeikių rajono savivaldybei projektas. Galutinį sprendimą dėl šio, kultūros vertybe pripažinto, istorinio pastato ir aplink jį esančios infrastruktūros perdavimo savivaldai turės priimti Vyriausybė.

„Mažeikiai gali didžiuotis išskirtine geležinkelio stotimi visoje Lietuvoje. Pats joje lankiausi ir tvirtai tikiu, kad ji ne tik turi būti išsaugota, bet ir maksimaliai pritaikyta šių dienų visuomenės reikmėms. Savivaldybė dabar tam turės visas galimybes“, – sako susisiekimo ministras M. Skuodis.

Šiuo metu Mažeikių geležinkelio stoties pastatą patikėjimo teise valdo viešosios geležinkelių infrastruktūros valdytoja AB „LTG Infra“. Bendrovė nurodo, kad pastatas jau daug metų neatlieka daugelio stočių pastatams priskiriamų funkcijų ir nėra naudojamas pagal jo tiesioginę paskirtį – jame nėra laukimo salės ir bilietų kasų. AB „LTG Infra“ nenumato pastato naudojimo poreikio ir ateityje.

„Mažeikių augimas prasidėjo nuo geležinkelio, todėl geležinkelio stotis rajono gyventojams ypatingai svarbi. Tai miesto centras, širdis. Pastatas įtrauktas į šalies kultūros vertybių registrą, jam suteiktas valstybės saugomo objekto statusas. Jį būtina išsaugoti, todėl dėsime visas pastangas, kad geležinkelio stotis taptų traukos centru, kuriame turiningai laiką galėtų leisti ne tik vietos gyventojai, bet ir rajono svečiai“, – teigia Mažeikių rajono savivaldybės merė Rūta Matulaitienė.

Mažeikių geležinkelio stotis – vienas reikšmingiausių šio miesto lankytinų objektų istorijos ir architektūros atžvilgiu. Prie šio pastato kasmet minimos valstybinės šventės, vyksta prekybinės mugės, edukacinės programos, bendruomenių pasirodymai ir profesionalių atlikėjų koncertai. Be to, miesto gyventojai, ypač jaunimas, buvo pamėgę prieš keletą metų pastate veikusią Menų stotį.

Savivaldybė planuoja pastate įkurti Mažeikių turizmo ir verslo informacijos centrą, verslo inkubatorių ir kavinę. Jame taip pat galėtų būti įrengta istorinė ekspozicija, veiktų meno galerija, konferencijų salė.