Istorinis momentas „Via Baltica“ modernizavimo procese: oficialiai baigta pirmoji kelio atkarpa

0
Istorinis momentas „Via Baltica“ modernizavimo procese: oficialiai baigta pirmoji kelio atkarpa
Share

Šiandien, spalio 27 d., simboliniu renginiu pažymėta pirmojo magistralinio kelio „Via Baltica“ ruožo nuo 72,5 iki 79 km darbų pabaiga. Ši atkarpa – tai vienas iš keturių rekonstruojamų „Via Baltica“ ruožų nuo Marijampolės iki Lietuvos–Lenkijos sienos.

6,5 kilometro atkarpa pasikeitė neatpažįstamai – vienas intensyviausių ir avaringiausių šalies kelių rekonstruotas į keturių eismo juostų automagistralę, panaikintos vieno lygio sankryžos (įrengta 15 km skirtingų lygių jungiamųjų ir apjungiamųjų kelių), pastatytas viadukas, įrengtas tunelis, taip pat pirmasis Lietuvoje žaliasis tiltas gyvūnų migracijai. Triukšmo izoliacijai įrengtos akustinės sienutės, kurių bendras ilgis 360 m.

„Nuo Marijampolės iki Lenkijos įgyvendiname vieną didžiausių pastarųjų dešimtmečių projektų – iš esmės plečiame mūsų svarbiausią kelių jungtį su Vakarais. Tai svarbus Lietuvos žingsnis, didinant šalies konkurencingumą, stiprinant mūsų gynybinį ir ekonominį potencialą. O svarbiausia, kad nuo šiol ši kelio dalis yra nepalyginamai saugesnė ir patogesnė eismo dalyviams. Dėkoju visiems prisidėjusiems prie projekto, kad jis įgyvendintas laiku, ir nekantriai laukiu šalia vykstančių tolesnių darbų pabaigos“, – atidarymo renginyje kalbėjo susisiekimo ministras Marius Skuodis.

Jau rekonstruotas „Via Baltica“ ruožas prasideda ties Skardupių kaimu Marijampolės savivaldybėje ir baigiasi Kalvarijos savivaldybėje, ties Trakiškių kaimu.

„Šiandien tikrai įsimintina ir visai Lietuvai svarbi diena, tačiau ilgai švęsti neturime kada. Darbai intensyviai vyksta ir kituose „Via Baltica“ ruožuose – atkakliai siekiame savo galutinio tikslo 2025 metais turėti aukščiausius kokybės ir saugumo standartus atitinkančią, užbaigtą automagistralę nuo Marijampolės iki Lietuvos–Lenkijos sienos“, – teigia Lietuvos automobilių kelių direkcijos generalinis direktorius Marius Švaikauskas.

Valstybės ir Europos Sąjungos investicijos į II etapo rekonstrukciją siekia 55,8 milijono Eur. Darbus atliko UAB „Fegda“.

Planuojama, kad šiais metais darbai bus užbaigti dar viename, nuo 79 iki 85 km, rekonstruojamo kelio ruože. I etapo, siekiančio beveik 16 km (nuo 56,83 iki 72,50 km), darbus planuojama užbaigti 2024 m. IV etapo 12 km (nuo 85 iki 97,06 km) rangos darbų konkursą planuojama paskelbti artimiausiu metu, iki lapkričio vidurio.

Visų keturių rekonstruojamų „Via Baltica“ ruožų nuo Marijampolės iki Lietuvos–Lenkijos sienos ilgis – apie 40 kilometrų. Tai didžiausi kelių infrastruktūros statybos darbai nepriklausomos Lietuvos istorijoje.

Nuotraukų galerija