Įsteigus Medijų rėmimo fondą, paskelbtas fondo direktoriaus viešasis konkursas

0
Įsteigus Medijų rėmimo fondą, paskelbtas fondo direktoriaus viešasis konkursas
Share

Rugsėjo 13 dieną Juridinių asmenų registre įregistruota viešoji įstaiga – Medijų rėmimo fondas, o iki spalio 10 d. galima kandidatuoti į fondo direktoriaus pareigas.

Fondą įsteigė Lietuvos Respublikos valstybė, atstovaujama Kultūros ministerijos, Visuomenės informavimo etikos asociacija ir Kultūros periodinių leidinių asociacija, rugpjūčio 25 d. pasirašiusios Medijų rėmimo fondo steigimo sutartį.

„Naujasis fondas nuo kitų metų pakeis Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondą ir konkurso būdu pradės administruoti valstybės biudžeto lėšas, skiriamas viešosios informacijos rengėjų, skleidėjų projektams ir veiklai, taip pat žurnalistų stipendijoms. Medijų rėmimo fondas užtikrins platesnį žiniasklaidos srities projektų spektrą ir gebės aktyviau spręsti šiandienius žiniasklaidos sektoriui kylančius iššūkius. Naujas žiniasklaidos rėmimo modelis būsimajam fondo vadovui suteiks istorinę galimybę pradėti darbus gausesniame, atviresniame fonde. Tikimės, kad vadovas gebės suburti profesionalią komandą, užtikrinti skaidrumą, atskaitomybę bei įgyvendinti įstatymo ir steigėjų keliamus ambicingus tikslus, kurie leis padaryti esminį proveržį medijų rėmimo srityje“, – sako kultūros  viceministras Vygintas Gasparavičius.

Visuomenės informavimo įstatyme nustatyta fondo misija – remti visuomenei ir valstybei reikšmingo, kokybiško, etiško ir politiškai neutralaus visuomenės informavimo priemonių turinio kūrimą, sklaidą ir viešosios informacijos rengėjų ir (ar) skleidėjų veiklą; fondo tikslas – siekti žiniasklaidos pliuralizmo, nuomonių ir tautinių kultūrų įvairovės, socialiai reikšmingos, kultūrą skatinančios informacijos prieinamumo visuomenėje, įskaitant asmenų su negalia informacinį prieinamumą, teikiant valstybės paramą viešosios informacijos rengėjams ir (ar) skleidėjams, užtikrinant racionalų ir pagrįstą valstybės lėšų panaudojimą.

Vakar įvykusiame pirmajame fondo visuotiniame dalininkų susirinkime nuspręsta patvirtinti fondo direktoriaus viešojo konkurso nuostatus ir paskelbti konkursą į fondo direktoriaus pareigas.

Pretendentų dokumentai bus priimami 15 darbo dienų nuo konkurso paskelbimo, t. y. iki spalio 10 dienos.

Konkurso skelbimą rasite čia.

Žygimanto Gedvilos / BNS nuotrauka